سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

«ایرانیش»؛ روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان داخلی

مجموعه مستند «ایرانیش»

سینماپرس: مجموعه مستند «ایرانیش» در ۱۴ قسمت، روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی است که از هفته جاری روی آنتن شبکه افق می‌رود.

به گزارش سینماپرس، مجموعه مستند «ایرانیش» روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی، برای پخش از شبکه افق آماده شده است.

این مجموعه به تهیه کنندگی و کارگردانی روح‌الله رحیمی، در هر قسمت به سراغ یکی از صاحبان برند و تولیدکنندگان کالای داخلی می‌رود و طی گفتگو با آنها، علاوه بر نمایش تصویری روشن از توانمندی ایرانی در صنایع مختلف، به مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز می‌پردازد.

به گفته رحیمی، مجموعه «ایرانیش» سعی دارد به مخاطبان خود بگوید کارگران و خط تولیدی وجود دارد کاملا ایرانی که در صورت حمایت جدی، می‌توانند به برندهای معتبری در سطح منطقه و جهان تبدیل شوند ولی در حال حاضر به خاطر بعضی سیاست‌ها و نیز نبود فرهنگ درست استفاده از کالای داخلی، این توانایی از آنها سلب شده است.

این مجموعه مستند تنها برندها و تولیدکنندگان مشهور را مد نظر ندارد بلکه در بعضی قسمت‌ها به سراغ تولیدکنندگان کوچک نیز می‌رود، مراکزی که شاید اسم و رسمی‌نداشته باشند اما تامین بخشی از مایحتاج بازار بر عهده آنهاست.

در هر قسمت «ایرانیش»، شهرام شکیبا که روایت ماجرا را بر عهده دارد با یک یا چند نفر از مدیران صنایع تولیدی کشور در حوزه‌های مختلف به گفت وگو می‌نشیند و بعد از معرفی آنها، شاهد بیان مشکلات شان از زبان خودشان خواهیم بود مشکلاتی نظیر بوروکراسی و بخشی نگری‌های قانونی، قاچاق، نقدینگی، تامین موارد اولیه و دریافت تسهیلات که موجب کندی یا توقف تولید می‌شوند.

پوشاک، لوازم خانگی، مبلمان، کیف و کفش، تجهیزات پزشکی، دارو، مواد غذایی، تجهیزات الکترونیک، ظروف خانگی و تجهیزات آشپزخانه، ملزومات نوزاد و کودک و محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله حوزه‌هایی هستند که مجموعه «ایرانیش» به آنها پرداخته و برای این منظور، فیلمبرداری آن در شهرهای مختلف همچون مشهد، تهران، کرج، قزوین، رشت، یزد، کاشان و قم صورت گرفته است.

همچنین به معضل عدم آشنایی برندهای ایرانی با شیوه‌های نوین تبلیغاتی هم اشاره می‌شود که موجب شده اعتماد مردم نسبت به کالای ایرانی افزایش پیدا نکند؛ نشانه گذاری صحیح مسأله برندینگ در اذهان عمومی، موضوع دیگری است که این مجموعه به آن می‌پردازد.

«ایرانیش» در ۱۴ قسمت ۴۲ دقیقه ای برای پخش از شبکه افق آماده شده و نخستین قسمت آن چهارشنبه این هفته ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت ۱۵:۳۰ پخش خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.