ابتذال در سینمای ایران

کل اخبار:99

 • نگاتیو ۱۳۹۷-۰۷-۱۳ ۱۸:۴۸

  فیلمسازان ضعف سینما را گردن سانسور انداختند

  جوان آنلاین: پیرو اخبار منتشر شده در خصوص رفتن محمدمهدی حیدریان از ریاست سازمان سینمایی و تلاش برای انتخاب شخص جایگزین، تعدادی از اصناف سینمایی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر ارشاد سعی کرده‌اند اوضاع بد سینما را به زلف برخی مباحث موهوم و گاه مجعول گره بزنند.

 • حمید نعمت الله در نشست خبری فیلم سینمایی «شعله ور» ۱۳۹۷-۰۷-۱۱ ۱۶:۰۵

  ابتذال در سینما از زبان نعمت الله

  باشگاه خبرنگاران: نعمت الله گفت: ابتذال فقط به ساخت کمدی سخیف و شوخی‌های خاص محدود نمی‌شود؛ در هر حالت و شکلی ممکن است اتفاق بیفتد.

 • نگاتیو ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۱۲:۵۹

  کشتی امپراطور میلیاردر سینما به گِل نشست

  سینماپرس: دوران حبس امپراطور میلیاردر سینما مشکلات عدیده‌ای را برای او و سایر وابستگانش پدید آورده است و بنا بر اخبار دریافتی چون مجموعه تحت اداره او فاقد مدیر است، خیل طلبکارها و انباشت بدهی‌های پیشین و عدم پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان سبب شد که دفتر این میلیارد سینمایی جمع شود.

 • پوستر فیلم سینمایی راه رفتن روی سیم ۱۳۹۷-۰۷-۰۸ ۱۳:۱۳

  بازیافت «زباله‌های دراماتیک» در سینما؛

  چرا ارگانی که باید بودجه‌اش را خرج ساختن فیلمی درباره ارزش‌های دفاع مقدس کند، فیلم درباره موسیقی زیرزمینی می‌سازد؟!

  سینماپرس: بخش اعظمی از تولیدات سینمای ایران براستی زباله‌های دراماتیک هستند و از قضا راه رفتن روی سیم بازیافت «زباله‌های دراماتیک» کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد (بهمن قبادی) در اندازه و قواره‌ای نازلتر است.

 • سریال های گلشیفته - اکسیدان - ممنوعه ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۲:۵۷

  چرا موسسه پارسیان به سوژه«تراجنسی» علاقه‌ دارد؟

  سینماپرس: مؤسسه پارسیان از زمان آغاز به کارش تا به امروز در چند پروژه سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها فیلم سینمایی «اکسیدان»، سریال «گلشیفته» و همین مجموعه «ممنوعه» است.

 • سریال ممنوعه ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۸

  سناریوی پشت پرده سریال «ممنوعه» برای تخریب فرهنگ و باور ایرانی

  سینماپرس:سریال «ممنوعه» که اخیرا از رسانه‌های تعاملی پخش شده است، مثل سایر سریال‌های عرضه شده در این حوزه، طول و عرض فرهنگ عامه را به صورت حباب‌گونه افزایش می‌دهد. آنهم فرهنگی که هیچ ارتباطی با فرهنگ عامه حاکم در یک قرن اخیر ندارد، به همین دلیل سریال را از دریچه فرهنگ سازی بررسی خواهیم کرد.

 • سریال ممنوعه ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۲۰:۵۶

  توجیهات عجیب داروغه‌زاده برای نمایش چندین ساعت پلشتی در سریال «ممنوعه»

  صبر کنید قرار است این جوان‌ها ارشاد شوند!

  سینماپرس: معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در خصوص واکنش‌های به‌وجود آمده درباره محتوای مجموعه «ممنوعه» توضیحاتی ارائه کرد که بیشتر جنبه توجیه دارد. چنانچه او می‌گوید که صبر کنید! آنچه امروز می‌بینید مصداق اشاعه ابتذال نیست!

 • پوستر سریال نمایش خانگی «ممنوعه» ۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۱۳:۰۶

  هدیه وزارت ارشاد در آستانه ماه محرم‌؛

  ترویج شراب نوشی و روابط ضربدری در شبکه نمایش خانگی

  سینماپرس: در اوایل قسمت یکم سریال ممنوعه، چند دختر و پسر جوان را می‌بینیم که در ویلایی در شمال کشور مشغول بازی هستند؛ ورق‌های بازی بین افراد پخش می‌شود، در این بخش حاکم که پسری از اعضای گروه است حکم می کند شماره ۳ و ۵ باید امشب باهم بخوابند و طبیعتا رابطه جنسی برقرار کنند.

 • پویا نبی ۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۷

  هشدار یک فعال سینمایی نسبت به ابتذال در سینما؛

  بی تدبیری های نظام تولید و اکران باعث رشد و گسترش سینمای سرمایه سالار و کمدی های مبتذل شده است/ چرا حجم تولیدات فیلم های جدی و صاحب تفکر روز به روز کمتر می شود؟

  سینماپرس: پویا نبی کارگردان فیلم کوتاه و عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با ارسال یک یادداشت اختصاصی به خبرگزاری سینماپرس نوشت: دست های پنهانی در صدد جهت دادن سینمای ایران به هر چه نازل تر شدن و سخیف تر شدن است؛ سینمایی که روزگاری فیلمسازان بزرگی داشت و نامش به عنوان سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی در جهان طنین انداز بود و حتی از دیدن فیلم های به اصطلاح بدنه آن به خود می بالیدیم کارش به جایی کشیده که حتی از گفتن نام فیلم های روی پرده و قصه آنها شرم داریم و مسئولان هم هیچ تدبیری برای رفع این بحران ندارند.