نمایش همه
 • منوچهر شاهسواری و همایون اسعدیان در آئین نکوداشت بیستمین جشن سینمای ایران ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۸

  در خانه سینما چه خبر است؟

  ناکارآمدی شاه نشینان خانه سینما صدای حامیان را هم در آورد

  سینماپرس: روزنامه اصلاح طلب «شرق» در واکنش به ماجراهای اخیر خانه سینما نوشت: روزگاری رئیس هیئت‌مدیره این خانه زنده‌یاد سیف‌الله داد و مدیرعامل آن احمدرضا درویش بودند که با عملکرد آنها و هیئت‌مدیره وقت به قوی‌ترین تشکل صنفی تبدیل شده بودند؛ اما چرا خانه سینما این‌گونه تضعیف شده که حتی صنف‌های مهم سینما با هیئت‌مدیره آن زاویه پیدا کرده‌اند؟

 • فیلم کوتاه «رورانس» ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۱

  کارگردان فیلم «رورانس»:

  در سینمای دنیا حرکت به سمت اکران‌های اینترنتی و آنلاین بسیار پیش رفته است

  سینماپرس: چهار فیلم کوتاه در قالب یک مجموعه به نام «اتصال کوتاه» از ششم اردیبهشت به مدت یک ماه به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود. این مجموعه شامل فیلم‌های کوتاه «رورانس» به کارگردانی سوگل رضوانی، «مثل بچه آدم» ساخته آرین وزیردفتری، «دربین» به کارگردانی علی یارراستی و «جشن» ساخته بهنام عابدی به مدت یک ماه در سایت و اپلیکیشن ودیو به صورت آنلاین نمایش داده می شود.

 • بازدید محمدجواد آذری جهرمی از سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۵

  ماجراهای ادامه‌دار فرکانس‌ها؛

  ماجرای فرکانس واقعیت یا ابزار مظلوم نمایی وزیر جوان

  سینماپرس: ماجرای فرکانس‌۷۰۰.۸۰۰ از آن ماجراهای جالب و احتمالا بدون انتهایی است که از سوی دولت و تیم وزارت ارتباطات شروع شده است و خب با این مدلی که پیش می رود احتمالا مثل دیگر ماجراهای مشابه بدون پایان باشد.

 • فیلم سینمایی انگل ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۲

  در باره «انگل »؛

  درخشان اما بی‌وفا

  سینماپرس: گویی بانیان و مروجان سرمایه‌داری در عالم -متقدمین و متاخرین- نشسته‌اند دور یک میز و تصمیم بر آن شده که به یک پدیده سینما سفارش ساخت فیلمی را بدهند؛ چیزی شبیه یک مانیفست تصویری اما بدون شعار. با هدف نمایش زشتیِ مهوعِ فقر و زیباییِ دل‌انگیزِ ثروت.

 • رشیدپور-مدیری-مجری سلبریتی ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۵

  دبیر شورای نظارت بر صداوسیما مطرح کرد؛

  بررسی دستمزدهای نجومی مجریان تلویزیون در شورای نظارت

  سینماپرس: دبیر شورای نظارت بر صداوسیما از جمع‌آوری مستندات برای مشخص شدن واقعیت دستمزدهای مجریان تلویزیون و بررسی اینکه این مبالغ در سطح استاندارد بوده است یا خیر، خبر داد.

 • علی آشتیانی‌پور در نشست مطبوعاتی آراء مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۰۹:۵۶

  مدیر شرکت پخش «فیلم آفرین»:

  طرح فعلی بازگشایی سینماها یک شوخی است

  سینماپرس: علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینمای ایران ضمن تأکید بر لزوم ازخودگذشتگی صنوف مختلف سینمایی برای عبور از بحران کرونا، طرح بازگشایی سینماها در شرایط فعلی را به یک «شوخی» تشبیه کرد.