یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸

داریوش یاری:

تنها سلبریتی‌های دست به اسلحه در سینمای کمدی حمایت می‌شوند!/ درایتی در مدیران ما وجود ندارد

داریوش یاری

خبرگزاری مهر: داریوش یاری کارگردان سینما ضمن گلایه از وضعیت اکران عنوان کرد که این روزها تنها سلبریتی های دست به اسلحه در سینمای کمدی حمایت می شوند.

داریوش یاری کارگردان سینما درباره زمان اکران فیلم سینمایی «فصل شکار» بیان کرد: در حال حاضر مشغول مذاکره با پخش‌کننده هستیم تا در صورت امکان «فصل شکار» را در فصل زمستان به نمایش بگذاریم.

سینمای ایران چند سال پیش به وضعیت اکران خوبی رسیده بود

وی با اشاره به وضعیت اکران در سینمای ایران گفت: سینمای ایران چند سال پیش به وضعیت اکران خوبی رسیده بود برای مثال زمانی که «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی و چند فیلم دیگر روی پرده رفتند به فیلم های جدی اجتماعی توجه شد و مخاطبانِ خسته از فیلم های دم دستی به سینماها کشیده شدند، اما متاسفانه این روزها اکران وضعیت مناسبی ندارد و تنها به برخی از فیلم های کمدی توجه می شود و مخاطب چندان حق انتخاب ندارد و سرخورده شده است.

یاری عنوان کرد: این روزها برخی از فیلم های خوب که حرفی برای گفتن دارند راهی گروه «هنر و تجربه» می شوند در حالی که برخی از سلبریتی های دست به اسلحه با ساخت فیلم های بامزه حمایت می شوند! البته من می پذیرم که ممکن است برخی از فیلم های کمدی خوب و خوش ساخت باشند اما سوالی که پیش می آید این است که آیا فقط باید به فیلم های کمدی توجه شود و ما فقط همین یک ژانر را داریم؟ متاسفانه این روزها به دفتر هر تهیه کننده ای که می رویم تنها به فیلمنامه های کمدی توجه می کند و معلوم نیست سهم موضوعات دیگر مانند فیلم های دفاع مقدس و اجتماعی چه می شود؟

این مستندساز اظهار کرد: در چنین شرایطی باید به صورت خودجوش به سمت ساخت فیلم های متفاوت برویم که در جامعه بحران زده اخلاقی ما که آلوده به دروغ، ریاکاری، بی اعتمادی و ... شده است، این امر جای تعجب ندارد و گویا دولت هم این جریان را می پسندد چراکه با ساخت و تماشای فیلم های کمدی توسط مردم می تواند بگوید مردم ما شاد هستند و خنده در جامعه جریان دارد.

وی با اشاره به اکران «فصل شکار» اظهار کرد: با همه این اوصاف من امیدوارم با پیدا کردن یک پخش کننده خوب بتوانیم این اثر را به نمایش بگذاریم چرا که «فصل شکار» فیلمی مختص به جامعه ایرانی است و افراد می توانند خود را در آن ببینند.

یاری درباره دیگر فعالیت های خود مطرح کرد: گویا این روزها تلویزیون در نظر ندارد شروع به ساخت هیچ فیلم و سریالی کند زیرا زمانی که ما با مسئولان تلویزیون صحبت می کنیم مدام می گویند که بودجه ندارند از همین رو من و بسیاری از همکارانم بیکار شده ایم. به نظرم درایتی در مدیران ما وجود ندارد که تشخیص دهند چه کسی در چه حوزه ای تخصص دارد تا او را در تخصصش سر کار بگذارند.

کارگردان مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» در پایان اظهار کرد: من احساس می کنم چیزی به نام مدیریت و برنامه ریزی در کشور ما وجود ندارد و افرادی که به سرعت به سِمَتی نایل می شوند به سرعت هم لابی های خود را تشکیل می دهند و به شایستگی های افراد توجه نمی کنند از همین رو تنها عده خاصی موفق می شوند که در این عرصه فعالیت داشته باشند. باید پرسید پس سهم بچه های فیلم کوتاه، مستند و ... چه می شود؟ آیا فقط باید دوستان این مدیران در سینما فعالیت داشته باشند؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.