چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲

بررسی بحران های اقتصادی در «۳۶۰ درجه»

برنامه ۳۶۰ درجه

سینماپرس: برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» در هفته جاری به سراغ تجربه‌ دیگر کشورهای در دوران بحران‌ها اقتصادی می رود.

به‌گزارش سینماپرس؛ این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه» ضمن مروری بر معضلات اقتصادی کشورهای دیگر در چند سال اخیر، به سراغ کارشناسان اقتصادی رفته است تا راه‌حل اساسی برون‌رفت از این بحران را از آنان جویا شود.

مشکلات اقتصاد کشور و رکود موجود در بازار، این روزها سوژه اصلی محافل خبری و نشست‌های اقتصادی است. گرانی دلار، کم‌ارزش شدن ریال، تورم، افزایش بی‌رویه قیمت اجناس و ... همگی دست به دست هم داده‌اند تا به زعم کارشناسان و مسئولین، اقتصاد کشور با بحران بزرگی مواجه باشد. با این‌حال، نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که نابه‌سامانی‌های اقتصادی چند ماه اخیر، فراتر از بحران بوده و با یک مشکل اقتصادی بزرگ روبه‌رو هستیم. مشکلی که گریبانگیر عمده ایرانی‌ها شده است و بعضا اعتراضاتی را نیز به همراه داشته است. به راستی راه‌حل و راهکار اساسی برای حل مشکلات اقتصادی ایران چیست؟ کجای مسیر اقتصاد کشور اشتباه طی شده است که نتیجه‌ی آن وضعیت اکنون شده است؟

ایران اولین کشوری نیست که با مشکل در اقتصاد خود روبه‌رو می‌شود؛ مروری بر اقتصاد کشورهای بزرگ دنیا نشان می‌دهد که آنان نیز در برهه‌ای از زمان با مشکلات بزرگ اقتصادی دست و پنجه نرم کردند که البته با درپی گرفتن راهکارهایی توانستند از این مشکلات رهایی یابند. برای مثال ژاپن بعد از جنگ‌جهانی با مشکلات بسیار سختی در اقتصاد خود روبه‌رو بود و آمریکا نیز در چند سال گذشته با مشکلات بزرگی مواجه بوده است. تجربه‌های همه کشورهای دنیا در عبور از مشکلات اقتصادی نشان می‌دهد که راهکار اصلی در برون‌رفت از آن با شرایط آن کشور هماهنگ بوده است. این بار معضل اقتصاد، به سراغ ایرانیان آمده است و به نظر می‌رسد که برای حل آن نیاز به نسخه‌های بومی و مخصوص به خود داریم. این راهکار بومی، چه می‌تواند باشد؟

این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه» ضمن مروری بر معضلات اقتصادی کشورهای دیگر در چند سال اخیر، به سراغ کارشناسان اقتصادی رفته است تا راه‌حل اساسی برون‌رفت از این بحران را از آنان جویا شود.

«۳۶۰ درجه»، مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این برنامه تلویزیونی است.

«۳۶۰ درجه» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.