سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳

با هدف حمایت از کودکان کار

برپایی کنسرت هشتاد سالگی لوریس چکناواریان

لوریس چکناواریان در دیدار نوروزی هنرمندان

سینماپرس: کنسرت هشتادمین سالروز تولد لوریس چکناوریان، روز دوشنبه ۲۵ تیر ماه در تالا وحدت برگزار و تمام عواید حاصل از بلیت‌فروشی به کودکان کار تعلق خواهد گرفت.

به گزارش سینماپرس، آنسامبل «اینترنوا» روز دوشنبه ۲۵ تیر ماه همزمان با هشتادمین سالروز تولد لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر کنسرتی را در تالار وحدت تهران برگزار می کند. تمام عواید حاصل از این کنسرت به کودکان کار تعلق خواهد گرفت.

در این اجرا علاوه بر آثار چکناواریان مانند «نوستالوژی برای کوارتت زهی»، «رقص هیجان برای تکنوازی پیانو» و «۲۴ باگاتلا» آثاری از شوستاکویچ و دبوسی هم اجرا می‌شود.

آنسامبل اینترنوا

پروژه «اینترنوا» همکاری بین نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا است که از یک کوارتت اروپایی و دو کوارتت ایرانی تشکیل شده است. کوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان و همراهی ویکتوریا ماوروموستاکی، میگوئل سابرینو و پدرو سیلو نقش اصلی این اجرا را بر عهده دارند.

دو کوارتت ایرانی هم به سرپرستی بردیا کیارس و امیر باورچی به همراهی ‌نیلوفر سهی، نگار نوراد، مهدی جوانبخت، تینا جامه‌گرمی، دانیال جورابچی، ماکان خویی‌نژاد و اشکان لایق (سولیست پیانو)، در تعدادی از قطعات، کوارتت اروپایی را همراهی می‌کنند.

این کنسرت توسط موسسه فرهنگی «بناها و آواها» با تلاش‌های موسسه «ایلیا» در جهت اهداف خیریه برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.