چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹

سیما تیرانداز:

نباید عده‌ای بی هویت سینما را در دست بگیرند

سیما تیرانداز

خبرگزاری میزان: بازیگر سریال "ستایش ۳" گفت: نقش انیس در سریال ستایش نقش بسیار سختی بود و من مدتها به دلیل بازی در این نقش افسرده شده بودم زیرا انیس به شدت روی روحیه خودم تاثیر می گذارد.

سیما تیرانداز بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در خصوص فعالیتهای خود در عرصه بازیگری طی سال ۹۷ گفت: در سال ۹۷ به جز بازی در سریال "ستایش ۳" کار جدیدی را قبول نکرده ام. بخش فیلمبرداری نقش انیس در ستایش ۳ به پایان رسیده اما گروه همچنان مشغول کار هستند و اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم در حال حاضر آماده ام تا به آن فکر کنم.

وی با اشاره به حضور دوباره اش در عرصه تئاتر افزود: علاوه بر بازی در سریال ستایش ۳، هم اکنون هر شب با نمایش "یک دقیقه و سیزده ثانیه" در کنار دوستانی همچون لادن مستوفی، پانته‌آ بهرام و مینا دریس در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می روم. علاوه بر آن هنرجویان بازیگری‌ام نیز به زودی نمایشی را در تماشاخانه باران روی صحنه خواهند برد.

بازیگر سریال "دودکش" درباره احتمال موفقیت فصل سوم ستایش در میان مخاطبان ادامه داد: سلایق متفاوت است و من نمی توانم قطعاً بگویم که مردم ستایش ۳ را دوست خواهند داشت یا نه. اما اعتقاد دارم که فصل سوم ستایش همپای فصل اول پرمخاطب خواهد بود. البته از نظر من ستایش ۲ کلید اصلی فصل سوم بود اما خب شاید استقبال کمتری را نسبت به فصل اول به همراه داشت.

بازی در نقش انیس سریال ستایش باعث شد افسردگی بگیرم/برای بازیگری به هیچکسی باج نداده‌ و نمی‌دهم/نباید عده‌ای بی هویت سینما را در دست بگیرند//////////////////////چهارشنبه

وی در همین راستا ادامه داد: از نظر من فاصله زمانی بین ستایش ۲ و ستایش ۳ کمی زیاد شد. البته این درخواست تهیه کننده و کارگردان اثر بود که این فاصله زمانی به وجود بیاید. به احتمال فراوان مردم از ستایش ۳ نیز استقبال می کنند زیرا قصه این سریال را می شناسند و در فصلهای قبل آن را دنبال کرده اند.

بازیگر فیلم "هامون" درباره تفاوت های شخصیتی نقش انیس در فصل سوم ستایش نسبت به فصل های پیشین اضافه کرد: نقش انیس در فصل دوم کاملاً نسبت به فصل یک عوض شده بود و دیگر آن شخصیت بد و منفی نبود و همچنین در فصل سوم هم این شخصیت تغییرات بسیار زیادی می کند. البته بیشتر از این نمی توانم در مورد شخصیت بگویم چون می خواهم جذابیت این شخصیت حفظ شود.

وی انیس را کاراکتری سخت و پرچالش خواند و تاکید کرد: بازی من در ستایش ۳ تکنیک خیلی مشخصی ندارد که بخواهم بگویم از این تکنیک استفاده کرده ام. بالاخره هر شخص در رشته خود سختی های خاص خود را خواهد کشید اما در مورد نقش انیس در سریال ستایش اعتراف می کنم که نقش بسیار سختی بود و من مدتها به دلیل بازی در این نقش افسرده شده بودم زیرا انیس به شدت روی روحیه خودم تاثیر می گذارد.

بازیگر فیلم "فراری" درباره کم کار بودن خود در عرصه سینما افزود: سینما معادلات خاص خودش را داشته و با تلویزیون زمین تا آسمان متفاوت است. سینما سرشار از اما و اگر و شاید است. سینما مافیای خودش را دارد. من جزو معدود بازیگران مستقل سینما بوده ام و برای بازی نه وارد دسته و گروه خاصی شدم و نه اینکه برای کسب نقش و بازی کردن به کسی باج داده ام.

بازی در نقش انیس سریال ستایش باعث شد افسردگی بگیرم/برای بازیگری به هیچکسی باج نداده‌ و نمی‌دهم/نباید عده‌ای بی هویت سینما را در دست بگیرند//////////////////////چهارشنبه

وی در ادامه اضافه کرد: من بازیگرم و برایم کمیت مهم نیست. برای من مهم آن است که اثر را با چه کیفیتی بازی کنم. همواره می خواستم و می‌خواهم در نقش‌هایم چه سینمایی و چه تلویزیونی مثمر ثمر باشم. برای من عنوان یک بازیگر، کار درست انجام دادن مهمتر از بازی در هر کاری است.

این بازیگر سینما با نقد وضعیت فعلی اکران در سینماها ادامه داد: من نمی دانم سینما چرا به سراغ فیلمنامه های قوی و آثار قدرتمند نمی رود. به عنوان مثال فیلم هایی مثل فراری و ماجان کم تولید می شوند و وقتی هم که ساخته می‌شوند در اکران به راحتی می سوزند. این فیلم‌ها می توانستند کارهای بسیار پرفروشی باشند اما چه حساب کتابهایی در سینما وجود دارد که یک فیلم به این شکل می سوزد و در عین حال یک تهیه کننده همزمان چهار فیلم با بیشترین تعداد سینما را داراست. واقعیت امر من از این روابط و مافیا سر در نمی آورم.

وی فیلمسوزی در سینما را معضل اکران خواند و تصریح کرد: باید از تهیه کنندگانی که پشت سر هم فیلم هایشان در بهترین زمان اکران می شود پرسید که واقعاً چه چیز و معادله ای باعث شده آنها اینگونه اکران داشته باشند و بسیاری در چرخه فیلمسوزی قرار گیرند. من که نمی دانم به نظرم وضعیت بد اکران در سینما را باید از این دوستان پرسید.

بازیگر فیلم "پشت دیوار سکوت" درباره وضعیت فروش برخی آثار نمایشی روی صحنه تئاتر افزود: از نظر من هر تئاتری نباید بفروشد و اینکه همه می خواهند تئاتر پرفروش داشته باشند درست نیست. اگر من همچنان اصرار دارم که با هنرجویانم کار کنم به این دلیل است که اعتقاد دارم یک بازیگر باید علاوه بر بازی به جوانان بازیگری یاد دهد. آموزش بازیگری به جوانان و معرفی آنان به تئاتر  و سینما مسئولیت من به عنوان یک بازیگر است.

وی با نقد حضور برخی نابازیگران به سینما اذعان کرد: من با بازیگران جوان کار می کنم و به آنها آموزش می دهم تا به جای اینکه هنرپیشگان بی هویت سینما را در دست بگیرند؛ این جوانان با استعداد و آموزش دیده به سینما معرفی شوند.

بازیگر سریال "آژانس دوستی" تلاش را لازمه موفقیت بازیگران جوان دانست و ادامه داد: از نظر من همه نمی توانند بازیگر شوند. بازیگران جوان باید به شدت تلاش کنند و با کارهای خوب و پر تعداد خودشان را محک بزنند تا اصلاً بدانند به درد این حرفه می خورند یا نه. به نظر من بازیگری کار آزمون و خطاست. به همین دلیل بازیگران جوان باید کار کنند تا تمام این آزمون و خطاها را پشت بگذارند.

تیزانداز درباره آرزوها و برنامه هایش در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: بالاخره هر بازیگری آرزوهای شخصی خودش را دارد و من هم مثل همه بازیگران دوست دارم نقشی خوب و سخت را بازی کنم. بازی در نقش های خوب آرزوی هر بازیگری است و من هم طبیعتاً این خواسته را دارم اما در همین وضعیت فعلی می خواهم هر آنچه به من محول می شود را به بهترین شکل ممکن اجرا کنم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.