چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹

دفاع وزیر اسبق ارشاد از درجه هنری حسینی

علی جنتی

سینماپرس: وزیر اسبق ارشاد که در روزهای گذشته پس از دفاع تمام قد از اقدامات دولت و انجام مصاحبه ای مفصل به سمت «مشاور رییس دفتر رییس جمهور و سرپرست نهاد » منصوب شد، به دفاع از درجه هنری اعطا شده به معاون امور هنری ارشاد پرداخته و آن را قانونی دانست.

به گزارش سینماپرس، در پی اعتراضات صورت گرفته از سوی برخی اساتید درباره اعطای نشان درجه یک هنری به معاون فعلی امور هنری وزارت فرهنگ، علی جنتی ـ وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس وقت شورای ارزشیابی هنرمندان، شاعران و نویسندگان کشور ـ که در زمان مسؤولیت در این وزارتخانه در حکمی سید محمد مجتبی حسینی را به دبیری این شورا منصوب کرده بود، درباره چگونگی دریافت درجه یک هنری حسینی که اخیرا پس از انتصاب او به سمت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده است، در توضیحی، صدور درجه هنری وی را مطابق قوانین برشمرد.

به گفته جنتی، درخواست ارزشیابی هنری سید مجتبی حسینی در زمان ریاست وی بر کتابخانه و موزه ملک به این شورا ارسال شده و پیش از انتصاب او به سمت دبیری شورای ارزشیابی صورت گرفته است. ضمن اینکه پس از انتصاب، وی برای جلوگیری از ایجاد شبهه، پرونده خود را از دبیرخانه کمیته‌های تخصصی پس گرفته تا در زمانی دیگر بررسی شود.

جنتی افزود: پس از مدتی با اصرار اینجانب که به عنوان وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق قانون رییس شورای ارزشیابی هنرمندان نیز بودم، به منظور جلوگیری از تضییع حق این هنرمند شایسته، بر اساس آیین‌نامه و روال، پرونده را به شورا ارجاع دادم و شورا با بررسی آثار سید محمد مجتبی حسینی، او را که در سال هشتاد و یک برگزیده جشنواره بین‌المللی خوشنویسی جهان اسلام شده بود، شایسته دریافت درجه یک هنری دانست.

وی ادامه داد: با این حال حسینی از امتیازات حداقلی این درجه در طول دوران مسؤولیتش در شورای ارزشیابی نیز استفاده نکرد. بر اساس مُر قانون در این خصوص تخلفی صورت نگرفته و چنین رویه‌ای برای اکثریت هنرمندان دارای سوابق اعمال شده است.

جنتی گفت: کافی است به استادان این هنرمند مراجعه شود تا به عنوان کارشناسان برجسته هنری میزان هنر و تسلط او را بر مباحث مختلف هنری بیان کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.