دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳

زیر سوال بردن دادگاه ویژه روحانیت در «سرّ دلبران»!

سر دلبران

سینماپرس: در قسمت بیست و پنجم سریال «سر دلبران» به صورت تلویحی موجودیت دادگاه ویژه روحانیت زیر سوال رفت!

به گزارش سینماپرس در قسمت بیست و پنجم سریال «سر دلبران» که با بودجه سازمان رسانه ای اوج ساخته شده، موجودیت دادگاه ویژه روحانیت به صورت ضمنی زیر سوال رفت.

در این قسمت سریال که سید سلیم روحانی مسجد محله به بچه دزدی متهم شده بود، خود خواسته به کلانتری محل رفت. در این شرایط و در چندین مرحله در حالی که مخاطبان سید سلیم قصد داشتن به لزوم رسیدگی پرونده وی در جای دیگری اشاره کنند، کلام آنها توسط سید سلیم قطع شد. از مسئول کلانتری تا فردی که وکلالت می خواند قصد داشتند که با اشاره به لزوم رسیدگی پرونده سید سلیم در محل دیگری، این موضوع را به وی تاکید کنند، ولی در مقابل آنها سید سلیم با اشاره به رفتار امام علی (ع) در مقابل قاضی، نگذاشت کلام ایشان منعقد شود.

فارغ از لزوم تحلیل محتوایی این سریال که به صورت گسترده و با پرداخت های دم دستی و عامیانه، بسیاری از موضوعات مبنایی را خواسته یا ناخواسته مورد هجمه قرار داده و در جهت ترویج اسلام رحمانی و سکولار گام برداشته، به نظر می رسد اشاره این چنینی و تلویحی به دادگاه ویژه روحانیت و زیر سوال بردن آن در افکار عمومی جای بسی پرسش دارد!

براستی چه ضرورتی داشت چنین مبحثی به صورت خام و ناپخته در این سریال طرح شود؟ آیا اگر از نظر سازندگان این سریال وجود دادگاه ویژه روحانیت در ساختار نظام قضایی ضروری نیست این نحوه مواجهه با آن و به این صورت دم دستی مورد قبول خواهد بود؟ چگونه است که ساختارهای نظام قضایی با هجمه متولیان فرهنگ و هنر انقلاب در حال آسیب دیدن است؟

به نظر می رسد باید در زمینه پرداخت به موضوعات مبنایی، دقت و ذکاوت لازم صورت پذیرد تا به عنوان دوست، در زمین دشمن بازی نشود!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.