دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸

یاد و خاطره اغتشاشگران و تروریست‌ها گرامی داشته شد!

جایزه دوربین طلایی-نشان عکس سال مطبوعاتی ایران

سینماپرس: در مراسم اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران، عکاسی که از اغتشاشات دی ماه ۹۶ عکس تهیه کرده و به شبکه‌های خارجی ارسال کرده بود، جایزه دوربین طلایی دریافت کرد! عکس معروفی که اغلب رسانه‌های معاند با نظام اسلامی به عنوان نماد اغتشاشات آن را منتشر کرده بودند، تصویر زنی را نشان می‌داد که در میان دود و آتش که صورت خود را پوشانده و دستش را به صورت مشت کرده بالا گرفته بود.

نکته قابل تامل اینکه هنگام اعطای جایزه عکاس یاد شده، همین عکس بر صفحه مونیتور سالن برگزاری مراسم نقش بست و خود عکاس به ذوق کردن پرداخت و برگزارکنندگان مراسم هم برایش کف و سوت زدند فارغ از آنکه این بازتاب دروغین اغتشاشات ایران در رسانه‌های بیگانه تا چه اندازه در انحراف و قض

اوت نادرست اذهان عمومی محافل جهانی از واقعیات این جامعه تاثیر داشته و دارد. آنچه که همین رسانه‌های بیگانه علیرغم همه دشمنی‌های تاریخی‌شان، جرات یا توان انجامش را نداشتند!
نکته جالب، حیرت برخی از این رسانه‌ها از مراسم یاد شده است. «یورو نیوز» در تیتر گزارشش از مراسم یاد شده با شگفتی نوشت: «عکاس ناآرامی‌های دی‌ ماه ۹۶، عکاس سال مطبوعات ایران شد»


یورو نیوز در ادامه این تیتر، به آنچه این عکس در پروپاگاندای رسانه‌ای غرب از اغتشاشات یاد شده علیه ایران انجام داده بوداشاره کرده و نوشت:
«...عکسی که برنده شد، تصویر دختری است که در جریان ناآرامی‌های دی‌ماه سال گذشته در برابر دانشگاه تهران در میان دود و گازاشک‌آور، یک دست خود را بالا گرفته و راه می‌رود. این عکس خیلی زود به یکی از نمادهای اعتراضات دی‌ ماه ۹۶ بدل شد و از جمله بر صفحه اول روزنامه لیبراسیون فرانسه نقش بست...»

به این ترتیب به نظر می‌رسد، عوامل اصلی اغتشاشات یاد شده مانند تیم‌های تروریستی منافقین و داعش که به مراکز نظامی و انتظامی یورش برده و مردم بیگناه را به گلوله بسته و اموال ملت را به آتش کشیدند و بیش از یک هفته کشور را دستخوش بلوا و اغتشاش کرده بودند، برای جایزه گرفتن محق‌تر و اولی‌تر از عکاس عملیات فوق باشند! و البته اولی‌تر از آنها، عوامل هدایت‌گر اغتشاشات دی ماه، از شاهزاده بن سلمان که خودش اعتراف کرد ناآرامی‌ها را به داخل ایران کشانده و شبکه اینترنتی که از عوامل سعودی به راه انداخته بود تا «مایکل دی آندریا» معروف به «آیت‌الله مایک» (مسئول میز ایران در سازمان CIA) که به نوشته بسیاری از نشریات و رسانه‌های غربی، طراح اغتشاشات فوق بود. به هر حال مسئولین فرهنگی و هنری به خصوص ریاست خانه هنرمندان، برخی اعضای شورای شهر مثل جناب مسجد جامعی و همچنین آقای دعایی (که همواره در این‌گونه مراسم حاضر به یراق هستند) بایستی فکری برای این قهرمانان اصلی ماجرا بکنند تا خدای ناکرده آنها دلگیر نشده و گلایه نکنند که چرا به عنصر دسته چندمی که عکس‌ها را گرفته و فرستاده بود، جایزه دادید ولی به ما که محور اصلی ماجرا بودیم، بی‌اعتنایی کردید!

*کیهان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.