جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴

با «به وقت شام» جامعه متدین با سینما آشتی کرد

ابراهیم حاتمی کیا

سینماپرس: ابراهیم حاتمی کیا در مراسم اکران مردمی فیلم «به وقت شام» در اهواز گفت: باید افتخاری برای سینما باشد که جامعه متدینی که سال ها با سینما قهر بودند دوباره به سینما آمدند؛ این هنرنمایی ابراهیم حاتمی کیا نیست، این هنر شهدایی است که نظر به عالم دارند.

به گزارش سینماپرس، ابراهیم حاتمی کیا چهارشنبه شب در مراسم اکران مردمی فیلم «به وقت شام» در اهواز اظهار کرد: وقتی این شور را می بینم، تنم می لرزد؛ منتظر این فضا و انرژی بالا نبودم. این شهر برای من خاطرات زیادی دارد؛ اول جنگ زمانی که ۱۸ سال سن داشتم تنها با یک چاقو برای دفاع از ایران به اهواز آمدم.

وی افزود: اعتقاد من این است که «به وقت شام» برای خوزستانی ها و تمام ایرانی هایی که در دوران دفاع مقدس ایستادند یا اکنون که در قالب مدافعان حرم می جنگند، تولید و ساخته شده است.

کارگردان فیلم «به وقت شام» عنوان کرد: این فیلم برای کسانی است که از دور دستی بر آتش دفاع از حرم دارند و گرنه کار برای خانواده شهدا و فرزندان آنها که جانفشانی های بی مثالی در دفاع از حرم دارند، بسیار سخت است و من نمی توانم چنین فیلمی بسازم. باید افتخاری برای سینما باشد که جامعه متدینی که سال ها با سینما قهر بودند دوباره به سینما آمدند؛ این هنرنمایی ابراهیم حاتمی کیا نیست، این هنر شهدایی است که نظر به عالم دارند.

حاتمی کیا بیان کرد: این راه، آدم های دیگری دارد که در عین نظارت کار را جلو می برند؛ بارها شده که در طول ساخت فیلم با مشکلاتی مواجه شدم ولی با خود گفتم ابراهیم تو نمی توانی و قطعا خود این افراد از دور کار را پیش بردند.

وی خطاب به مردم گفت: اگر با تماشای این فیلم احوالتان منقلب شد برای من و تمام فرزندان ایران دعا کنید.

۱۲۰ جانباز مدافع حرم در خوزستان

میر احمدرضا حاجتی امام جمعه موقت اهواز نیز در این مراسم اظهار کرد: شهدا، هنرمندان واقعی ما هستند؛ حضور پرشور مردم در این اکران و استقبال از فیلم به وقت شام، بسیار شوق آور است.

وی افزود: یک روزی سال ۸۵ مقام معظم رهبری در جواب فرمایش ابراهیم حاتمی کیا فرمودند که ابراهیم حاتمی کیا شما درجه دارید و آن هم این است که انسان صاحب ذوق و هنرمندی هستید؛ امروز حاتمی کیا ثابت کرد که مدرج است و به درجه سرداری در عرصه رزم و فرهنگ و هنر دینی رسیده است.کاشف حقیقت در واقع راوی فضائل دینی و مذهبی است.

حاجتی بیان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، امروز کارآمدترین صنعت در عرصه هنر و روایتگری حقیقت، سینما است ولی متأسفانه طی سال های اخیر در اثر بی توجهی و کم توجهی فعالان این عرصه، قشر کثیری از جامعه با سینما قهر کردند که هنرمندی ابراهیم حاتمی کیا باعث شده تا این جمعیت به سینما برگردند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به وجود بیش از ۱۲۰ جانباز مدافع حرم در خوزستان ادامه داد: امروز خانواده های شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس، فرماندهان نظامی و انتظامی، جانبازان مدافع حرم، علما و مسئولان بسیاری در کنار مردم به سینما آمده اند.

حاجتی بیان کرد: در حال گذر از یک صفحه تاریخ به صفحه تاریخ جدید هستیم؛ امروز با تولید این گونه فیلم ها می توان ادعا داشت که برای آینده و تمدن نوین معنوی اقداماتی صورت گرفته است که مصداق آن ساخت فیلم سینمایی به وقت شام است.

در این مراسم از خانواده سید عمار موسوی شهید مدافع حرم و سردار شهید جان محمد علیپور فرماندهی ارشد زرهی جبهه مقاومت تقدیر و آنها نیز متقابلا با اهدای چفیه و پارچه سبز از ابراهیم حاتمی کیا بابت ساخت فیلم به وقت شام تقدیر کردند.

حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی مدیر حوزه هنری خوزستان، تابلوی نقاشی رنگی چهره ابراهیم حاتمی کیا را به نیابت از هنرمندان استان به وی اعطا کرد.

نماینده سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان به نیابت از وی پرچم حرم حضرت زینب (س) را به ابراهیم حاتمی کیا تقدیم کرد.

شهردار اهواز نیز کتاب نفیس خوزستان شناسی و کالای تولید ملی از شهر خرمشهر و همچنین سرهنگ حاجتی معاون سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان یک تابلوی نفیس را به ابراهیم حاتمی کیا هدیه کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.