یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴

با حضور خسرو سینایی

نمایش «قلب سیمرغ» برای کودکان کار

 پوستر انیمیشن «قلب سیمرغ»

سینماپرس: انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» ساخته زنده یاد وحید نصیریان برای گروه سنی نوجوان «انجمن حمایت از کودکان کار» فردا ۲۷ فروردین ماه در سینما فرهنگ نمایش داده می شود.

به گزارش سینماپرس، آخرین اثر زنده یاد وحید نصیریان، دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ساعت ۱۰ صبح با حضور خسرو سینایی کارگردان پیشکسوت سینمای ایران، برای گروه سنی نوجوان «انجمن حمایت از کودکان کار» در سینما فرهنگ نمایش داده می شود.

«انجمن حمایت از کودکان کار» که با شعار«نه به کار کودک» فعالیت می کند، جمعی از نوجوانان کاررا که تحت حمایت خود قرار دارد، به دعوت گروه سینمایی «هنر و تجربه» به سینما فرهنگ می آورد تا این انیمیشن سینمایی را در حضور خسرو سینمایی به تماشا بنشیند.

خسرو سینایی کارگردان پیشکسوت سینمای ایران که با گشاده رویی حاضر به حضور در جمع کودکان کار شده است، درباره دلایل پذیرفتن این دعوت گفت: همه ما می دانیم گذراندن زندگی با پیچ و تاب هایی که دارد بسیار دشوار است و این دشواری برای کسانی که از شرایط مالی و اجتماعی خوبی برخوردار نیستند سخت تر است و در این میان کودکان کار آسیب پذیرتر و محروم تر هستند چراکه همه کودکی خود را با کار گذرانده اند و هرگز کودکی نکرده اند.

وی در پایان گفت: به عنوان سینماگری که سالها در این سینما بوده ام همیشه آرزو داشتم که بتوانم به سهم خودم برای کودکان و نوجوانان کاربا هنر سینما خاطره سازی کنم و زمانی که برای بودن در جمع کودکان کاردعوت شدم، بی درنگ پذیرفتم چون به هیچ عنوان نمی خواهم لذت فیلم دیدن با کودکان را از دست بدهم واین لذت همواره آرزوی دیرینه من بوده است. به خصوص اینکه فیلم «قلب سیمرغ» اثری برگرفته از افسانه های کهن ایران از جمله شاهنامه است.

در این فیلم انیمیشن که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در ۲ نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیردال» صداپیشگی کرده اند.

در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده ای دور، میان انسان های کره زمین جنگی همه گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می شود. آنها نام فرزند خود را «رها» می گذارند درگیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می شود. رها پس از سال ها به جنگ اژدهاک می رود و با وجود کوچکیش بر اژدهاک پیروز شده و ناجی سرزمینش می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.