سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵

حاتمی کیا در اکران مردمی «به وقت شام»:

جای سیدمرتضی آوینی در سینمای ایران خالیست / دلم می خواست شهید آوینی «به وقت شام» را می دید + فیلم

ابراهیم حاتمی کیا در اکران مردمی «به وقت شام»

سینماپرس: ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: واقعاً یکی از سؤال‌های ذهنی‌ من این است که اگر امروز شهید مرتضی آوینی در میان ما بود، چه می‌کرد؟ آیا اینجا در سالن کنار ما بود یا در سوریه کنار مدافعان حرم؟

به گزارش سینماپرس، عصر روز گذشته ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» به همراه بازیگر این فیلم هادی حجازی‌فر در پردیس شکوفه واقع در میدان شهدا با مخاطبان فیلمش دیدار کرد. او در چند سانس از اکران این فیلم در سینما شکوفه با مردم صحبت کرد.

حاتمی‌کیا در ابتدای صحبت‌هایش از شهید مرتضی آوینی یاد کرد و اظهار داشت: واقعا دلم می‌خواست که بدانم که امروز که شهید مرتضی آوینی در میان بود کجا بود و چه می کرد؟ آیا اینجا میان ما بود؟ در سوریه میان میان مدافعان حرم بود؟ واقعا یکی از سوال هایم همین موضوع است. اما آنقدر می‌فهمم که جایش بسیار خالی است. واقعا در حوزه نظری ما مدافعانی مثل ایشان کم داریم.

این کارگردان ادامه داد: البته در دورانی هم که ایشان زیست می‌کرد به حد کفایت تنبیه می‌شد، اما خب استاد کجا و ما کجا! زمانی که بودند ما پیشش می‌رفتیم و خودمان را آرام می‌کردیم. این اواخر که پیششان می‌رفتم می‌دیدم که مستأصل هستند و فشارها روی‌شان به نوع دیگری بود البته آن زمان رسانه به یک شکل دیگری بود و حالا نوع آن تغییر کرده است.

وی در ادامه گفت: حالا عزیزی از بازیگران جسارتی به مدافع حرم می‌کند، جسارتی به خانواده‌اش می‌کند و حرفی زده نمی‌شود و هیچکس واکنشی نشان نمی‌دهد! غیرتی از طرف وزیر ارشاد نمی‌بینم که واکنش نشان دهد. ما در دوره‌ای بودیم که آقای حیدریان در دهه ۶۰ داخل تشکیلات بود و قدرتی داشت اما الان می‌بینم که هیچ واکنشی نشان داده نمی‌شود. این شرایطی که پیش می آید دل‌مان می‌گیرد. برای همه هنرمندان احترام قائلم و سر تعظیم مقابل‌شان فرود می‌آورم. یاد آقا مرتضی کردم و بحثم به این طرف کشیده شد، واقعا قصدی نداشتم در این مورد حرف بزنم. خودم را شاگرد کوچک آقا مرتضی می‌دانم.


 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.