جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۶

معرفی رئیس سینه‌فونداسیون کن ۲۰۱۸

برتران بونلو

سینماپرس: ریاست هیئت داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون(Cinéfondation) فستیوال کن ۲۰۱۸ به یک کارگردان فرانسوی واگذار شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از سایت رسمی کن، این رویداد سینمایی که هفتادویکمین دوره خود را از تاریخ ٨ تا ١٩ می (١٨ تا ٢٩ اردیبهشت) برگزار می‌کندد میزبان حضور «برتران بونلو» کارگردان فرانسوی در راس هیات داوران بخش فیلم کوتاه و سینه‌فونداسیون است و جایگزین «کریستین مونجیو» کارگردان رومانیایی می‌شود که سال گذشته عهده‌دار این مسئولیت بود.

عباس کیارستمی کارگردان مطرح و درگذشته سینمای ایران نیز در سال ۲۰۱۴ ریاست هیات داوران بخش فیلم کوتاه و سینه‌فونداسیون جشنواره کن را برعهده داشت.

«برتران بونلو» کارگردان و آهنگساز فرانسوی که ساخت فیلم‌هایی چون «چیزی ارگانیک، ۱۹۹۸» و «ناکتورما، ۲۰۱۶» در کارنامه سینمایی دارد از ساخت اولین فیلم‌های خود جایگاه منحصربه فردی در چشم‌انداز سینمایی به خود اختصاص داد. او تاکنون هفت فیلم بلند و هشت فیلم کوتاه ساخته که هر یک دارای ویژگی‌های متمایزی هستند.

ساخته‌های «بونلو» از سال ۲۰۱۳ تاکنون در بخش رقابتی جشنواره کن به روی پرده رفته‌اند که شامل «ترزیا» (۲۰۰۳)، «خانه تالورانس» (۲۰۱۸) و «سن لورن» (۲۰۱۴) می‌شود. جدیدترین ساخته‌ی بلند «بونلو» فیلم «ناکتورما» محصول سال ۲۰۱۶ است که نامزد جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز «لومیر» فرانسه شد.  

پیش از این «کیت بلانشت» بازیگر هالیوودی به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی هفتادویکمین دوره جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.