سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹

بازی برای «ابراهیم حاتمی کیا» بسیار سخت است

هادی حجازی فر در نشست خبری فیلم سینمایی«لاتاری»

خبرگزاری میزان: بازیگر فیلم به وقت شام گفت: بازی برای ابراهیم حاتمی کیا بسیار سخت است. حاتمی کیا از دقیقه به دقیقه فیلمش نمی گذرد و حواسش به همه چیز هست. حتی حواسش به ته مانده بطری آب معدنی هم هست زیرا حاتمی کیا به شدت به بیت المال اهمیت می دهد.

هادی حجازی‌فر بازیگر سینمای ایران که امسال با سه فیلم در جشنواره فیلم فجر حاضر شده، درخصوص احتمال ساخت فیلمی به کارگردانی خودش گفت: در حال حاضر مشغول بازیگری هستم. دعا کنید تا بیشتر بازی کنم و با پولی که جمع می کنم اولین فیلمم را بسازم.

وی درباره پرکار بودن خود در سال جاری افزود: بازی در تعداد زیاد فیلم من را نمی ترساند. اینقدر از کودکی از همه چیز ترسده ام که برایم این چیزها ترسناک نیست. قرار نیست کارنامه کاری من همیشه بدون اشکال و بی نقص باشد. من در حال تجربه کردن هستم و به هیچ عنوان اهل مصلحت اندیشی نیستم چون اگر اینطور بود به هیچ عنوان سه سکانس کوتاه در دارکوب بازی نمی کردم.

بازیگر فیلم ماجرای نیمروز در مورد شخصیت خود در فیلم لاتاری تاکید کرد: من شخصیت‌های مختلف را با بهره گیری از آدم ها و محیط پیرامون خود می سازم و در این اقدام نوع راه رفتن، حرف زدن و قدم زدن برایم بسیار مهم است زیرا باید هر شخصیت ملموس و قابل باور باشد.

این بازیگر سینما در همین راستا ادامه داد: من هیچ وقت جایگاهی ویژه برای خودم قائل نیستم و دوست دارم هر نقشی را تجربه کنم. شاید الان این نقشها را بازی می کنم اما فردا در فیلمی کمدی و یا یک فیلم جنایی بازی کنم. من به شدت اهل ریسک کردن هستم و در هفته های بعد اگر بفهمید چه کارهایی را پذیرفتم متوجه می شوید تا چه حد می توانم ریسک کنم. البته از نظر خودم این انتخابات آتی کاملاً دیوانگی است اما مطمئن باشید در فیلمی کمدی به زودی بازی خواهم کرد.

وی درباره شائبه اختلاف با ابراهیم حاتمی کیا ادامه داد: من از دوستان رسانه ناراحتم. من همیشه و با همه مصاحبه می کنم اما انتظار دارم دوستان امانت دار باشند، من درباره فیلم به وقت شام به یکی از رسانه ها گفتم در زمان فیلمبرداری خودم را در فیلم حاتمی کیا دوست نداشتم که این مسئله با صحبت های مداوم کارگردان حل شد اما متاسفانه دوستان از فعل دیگری استفاده کردند و نوشتند خودم را در فیلم به وقت شام دوست ندارم که کاملاً اشتباه است.

حجازی فر درباره سختی های بازی در فیلم به وقت شام اضافه کرد: کلمه "بسیار سخت" برای توصیف به وقت شام کم است. ما به صورت مداوم و شبانه روز چهار ماه مشغول ساخت به وقت شام بودیم و این پروژه اینقدر برای من سخت بود که سختی های ایستاده در غبار به طور کامل از ذهنم پاک شد. برای این فیلم تحقیقات بسیار زیادی انجام دادیم و فیلم هایی را دیدیم که بسیار خشن و غیر قابل تحمل بود.

وی درباره ایفای نقش در به وقت شام ادامه داد: تماشاگر اگر بدون گارد وارد سالن شود می تواند از به وقت شام لذت بسیاری ببرد. من از نتیجه کار راضی هستم و این را در برخورد مخاطب دیدم. در هر صورت دوست داشتم خیلی بهتر از این در فیلم بازی کنم اما نمی شود دوباره این فیلم را از نو ساخت. صحبت به زبان های عربی، ایرانی و انگلیسی کار را برای بازی سخت می کرد.

وی کار با ابراهیم حاتمی کیا را سخت اما جذاب خواند و اذعان کرد: بازی برای ابراهیم حاتمی کیا بسیار سخت است. حاتمی کیا از دقیقه به دقیقه فیلمش نمی گذرد و حواسش به همه چیز هست. حتی حواسش به ته مانده بطری آب معدنی هم هست زیرا حاتمی کیا به شدت به بیت المال اهمیت می دهد و من این اتفاق را به عینه در به وقت شام دیدم.

بازیگر فیلم ایستاده در غبار درباره قهرمان اصلی فیلم لاتاری خاطرنشان کرد: از نظر شخصیت هایی که من و ساعد سهیلی بازی کردیم هر دو به صورت مکمل قهرمان داستان هستند. البته در بین این راه قهرمانان دیگری نیز به قصه تزریق می شدند پس نمی شود به طور جزئی فلان شخصیت را قهرمان دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.