دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶

گزارش نشست رسانه ای فیلم «خجالت نکش»

نشست خبری «خجالت نکش»

سینماپرس: نشست خبری «خجالت نکش» با حضور رضا مقصودی (کارگردان)، امیر پروین حسینی (تهیه کننده)، افرا جوراب لو، مهدی جعفری ، محسن دارسنج و همچنین بازیگران احمد مهرانفر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، الناز حبیبی و سام درخشانی، امروز ۱۶ بهمن ماه با اجرای محمود گبرلو در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، نشست خبری «خجالت نکش» با حضور رضا مقصودی (کارگردان)، امیر پروین حسینی (تهیه کننده)، افرا جوراب لو (نویسنده)، مهدی جعفری (فیلمبردار)، محسن دارسنج (طراح گریم) و همچنین بازیگران احمد مهرانفر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، الناز حبیبی و سام درخشانی برگزار شد.

رضا مقصودی در این نشست در پاسخ به پرسش گبرلو گفت: سال‌ها پیش طرح فیلمنامه را خانم جورابلو ارائه دادند و مدت ها طول کشید تا شرایط ساخت فیلم فراهم شد و آقای حسینی هم به ما اعتماد کردند. آنچه به عنوان نکات مثبت در فیلم وجود دارد قطعا زحمت همه دوستان است و نکات منفی هم احتمالا به خاطر نواقص من بوده است.

مقصودی با اشاره به اینکه مدتی شغلش روزنامه نگاری بوده است خودش را همکار خبرنگاران معرفی کرد و گفت: من عوامل خوبی در اختیار داشتم که بتوانم فیلمی خوب بسازم. من تلاشم را کردم و چیزی را که در فیلم میبینید حاصل این تلاش است. وی در مورد اینکه آیا فیلم بعد از جشنواره توفیقی کسب خواهد کرد یا نه گفت: من فیلم را به جشنواره عرضه کردم و حتما واجد شرایطی بوده که در بخش مسابقه حضور دارد.

این کارگردان در مورد احتمال بخشهایی از این اثر نیز گفت: فیلم با قوانین و ضوابط وزارت ارشاد ساخته شده است بنابراین ما نگرانی از این بابت نداریم. مقصودی در مورد لهجه به کار رفته در این فیلم گفت: ما با توجه به منطقه ای که فیلم در آن ساخته میشد باید لهجه میداشتیم و البته ما آن را طراحی کردیم. این فیلم این امکان را دارد که قسمت دومی هم برایش ساخته شود ولی هنوز به آن جدی فکر نکرده ایم.

وی در مورد تصمیمش برای ساخت فیلم گفت: من بیش از ۲۰ سال است فیلمنامه مینویسم ولی همیشه دوست داشتم که فیلم بسازم. من در این سالها که فیلمنامه مینوشتم گاهی اذیت میشدم چرا که میدیدم در آخر فیلم آن چیزی نبود که من دوست داشتم.  

این کارگردان با اشاره به فرم فیلم گفت: وقتی تصمیم میگیریم فیلمی برای مخاطب عام بسازیم، باید تلاش کنیم قواعد ریتم را رعایت کنیم. من در مورد داستان هیچ مصلحتی را به غیر از محتوا و زیبایی شناسی نمیشناسم.

پروین حسینی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی تنها یاورش اهالی رسانه هستند، در مورد هدفش از سرمایه گذاری در سینما گفت: من بعد از موفقیت فیلم من سالوادور نیستم برخی فکر میکنند که تمام فروش در جیب سرمایه گذار میرود در حالی که اینطور نیست. سرمایهای در سینما موفق است که سرمایه گزارش عاشق فرهنگ کشورش باشد. ما دستمزد نجومی نمیدهیم. چرا که هنرمندان میدانند که احترام اخلاقی و مالی داشته باشند. برای همین همه دوستان قراردادشان کمتر از بقیه کارهایشان است.

امیر پروین حسینی در ادامه این نشست گفت: فیلم‌هایی مثل «خجالت نکش» از آن دست‌ کمدی‌هایی است که تجربه تازه‌ای در آن اتفاق افتاده است و باید منتظر واکنش مخاطب بود.

شبنم مقدمی نیز درباره حضورش در «خجالت نکش» گفت: من در ابتدا می‌ترسیدم که این نقش را قبول کنم اما آقای مقصودی و حسینی به من لطف داشتند و به من اعتماد کردند. این نقش از آن بخت‌هایی بود که سراغ هر بازیگری نمی‌رود و خوشحالم که توانستم در آن خودم را محک بزنم.

احمد مهرانفر در ادامه نشست گفت: از آقای مقصودی و پروین حسینی تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند.  اگر مخاطبان کاراکتر من را دوست دارند به شدت مدیون گریم عالی بود که انجام شد.

لیندا کیانی در مورد لهجه افغانستانیاش در فیلم گفت: آقای مقصودی برای من معلم افغانستانی کابلی گرفتند و من صدای وی را ضبط کردم و چون دیالوگها را نیز داشتم توانستم لهجه را صحبت کنم.

الناز حبیبی نیز گفت: برای من نقش اولویت دوم است و کلیت کار و کارگردان و دفتری که با آن کار می‌کنم، اهمیت دارد. خوشحالم که با این تیم کار کردم.

امیر پروین‌حسینی نیز گفت: برای این فیلم حتما به بازار خارجی فکر می‌کنم. به نظرم در دنیا عده‌ای دنبال کمدی غیر هالیوودی هستند و برایشان مهم است که بتوانند با خانواده‌شان فیلم ببینند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.