سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

پروانه معصومی در گفتگو با سینماپرس:

مدت ها است بسیاری از بازیگران و دست اندرکاران سینما هم بیکار و خانه نشین شده اند/ حساب مردم مطالبه گر و رنجدیده از اغتشاش گران جدا است

سینماگران؛ بحران واقعی اقتصادی و سوء استفاده دشمن/۵

پروانه معصومی

سینماپرس: پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در پی بی تدبیری مسئولان دولت منجر به برخی درگیری ها و سوء استفاده دشمنان نظام شد گفت: متأسفانه بحران شدید اقتصادی شهر و روستا نمی شناسند وضعیت اقتصادی مردم امروزه فاجعه است به نحوی که در روستاها و شهرستان ها مردم با سیلی صورت شان را سرخ می کنند و اغلب با تنگدستی شدید زندگی می کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «ساکن خانه چوبی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: آیا مسئولانی که مسبب بحران و رکود شدید اقتصادی بوده اند از خود سوأل کرده اند که مردم تا چه زمانی می توانند با این وضعیت نامطلوب زندگی شان را ادامه دهند.؟ چرا باید ظرف یک مدت بسیار کوتاه قیمت قبوض آب و برق و گاز و تلفن چند برابر شود؟ چرا کسی تدبیری برای خیل عظیم مردم که در فقر و بیکاری به سر می برند نمی کند؟

این سینماگر سپس در پاسخ به این سوأل که چطور می توان جلوی سوء استفاده دشمن از اعتراضات برحق مردمی را گرفت تصریح کرد: حساب مردم مطالبه گر و رنجدیده از آشوب طلبان و اغتشاش گران جدا است!؛ ملت ما ملتی شریف و نجیب هستند که دل در گرو نظام و انقلاب شان دارند. ملت ما همان ملتی هستند که تا مقام معظم رهبری لب تر می کنند همه با جان و دل برای حفظ حرمت کشور به خیابان ها می ریزند و بر علیه فتنه و فتنه گران قیام می کنند. اما همین ملت امروز به شدت در تنگنای اقتصادی هستند و این وظیفه مسئولان دولتی است که فشار شدید اقتصادی که زندگی آن ها را به ویرانی کشانده است برطرف کنند و دشمنان باید بدانند که هرگز نمی توانند این ملت را از رهبری جدا کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «ناخدا خورشید» تأکید کرد: ملت شریف ایران هرگز اجازه نمی دهند که دشمنان از شرایط موجود سوء استفاده کنند اما باید فکری به حال بخش اعظمی از این ملت کرد که مدت ها است نمی توانند تغذیه مناسب داشته باشند و درست زندگی کنند. مسئولان باید کمی نسبت به این مردم انصاف داشته باشند و شرایط سهل و آسانی را برای زندگی شان مهیا کنند.

معصومی در بخش دیگری از این گفتگو منعکس کردن اعتراضات و مطالبات برحق مردمی علیه فشار شدید اقتصادی را وظیفه رسانه ملی برشمرد و خاطرنشان کرد: رسانه ملی نباید حقایق را کتمان کند و با کتمان حقایق کاری کند که مردم به جای پیگیری اخبار از رسانه ملی به سمت رسانه های بیگانه و معاند گرایش پیدا کنند. وظیفه رسانه ملی انعکاس نظرات مردم مطالبه گر و معترض است.

این بازیگر در پایان گفتگو در پاسخ به این سوأل که آیا زندگی سینماگران هم به دلیل مشکلات اقتصادی دچار آسیب و بحران شده است یا خیر اظهار داشت: قطعاً زندگی سینماگران هم با مشکل مواجه شده است. مگر سینماگران از مردم جدا هستند؟ البته برخی افراد می گویند و می نویسند که ثروتمندترین افراد بازیگران سینما هستند اما باید از آن ها پرسید منظورشان کدام بازیگر است؟ بازیگری معمولی یا بازیگران سوپراستار؟ در حال حاضر مدت ها است بسیاری از بازیگران و دست اندرکاران سینما هم بیکار و خانه نشین شده اند و در بدترین دوران زندگی شان به سر می برند و این وظیفه مسئولان است که تدبیری جدی برای زندگی آن ها داشته باشند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.