دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

درباره عرضه نسخه قاچاق «گشت۲»

انتقاد سهیلی از وزیر ارشاد گران تمام شد/ چه‌کسی نسخه قاچاق «گشت۲» را لو داد؟

پوستر فیلم سینمایی گشت۲

سینماپرس: صبح روز انتخابات یک مصاحبه از رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حاشیه‌های بسیاری همراه شد. سعید سهیلی کارگردان فیلم سینمایی«گشت۲» یکی از هنرمندانی بود که به مصاحبه وزیر واکنش نشان داد.

صبح ۲۹ اردیبهشت، رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جماران رفت تا رأی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در جوار بیت امام(ره) به صندوق رأی بیندازد. خبرنگاری سراغ صالحی امیری رفت و از او درباره انتخاب مردم پرسید. او هم پاسخ داد که مردم میان دو گفتمان آشتی و خشونت در حال انتخاب هستند. خبرنگار می‌پرسد که "یعنی رأی دهندگان به رقیب دولت، ‌ هوادار خشونت هستند؟ " این اولین گره داستان بود!

خبرنگار از وزیر ارشاد درباره حاشیه‌های حمایت یک خواننده جوان از کاندیدای رقیبِ دولت می‌پرسد. او هم می‌گوید: این ماجرا یکی از طنزهای انتخاباتی است، اگر آن کاندیدا با من تماس می‌گرفت حتماً چند هنرمند برایش می‌فرستادم.

این مصاحبه کوتاه در همان روز انتخابات به‌سرعت در نرم‌افزارهای پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. لحن سخنان وزیر ارشاد به‌گونه‌ای بود که انگار همه هنرمندان زیر دست او و تحت امر او ایستاده‌اند و با اشاره او، ‌ سر تعظیم و ستایش فرود می‌آورند.

سخنان صالحی امیری با حاشیه‌های بسیاری همراه شد. هنرمندان به این گفته‌ها به‌شدت واکنش نشان دادند. لحن صحبت‌های آقای وزیر اصلاً به ذائقه هنرمندان خوش نیامد و یکی یکی واکنش‌ها شروع شد.

سعید سهیلی کارگردان «گشت۲» همراه با سایر هنرمندانی چون رضا کیانیان و مسعود جعفری جوزانی به این ماجرا واکنش نشان داد. سهیلی خطاب به رقبای حسن روحانی گفت: چنانچه هرکدام پیروز شدید، به ما بگویید تا برایتان یک وزیر ارشاد «جور» کنیم و بفرستیم! البته بعداً پست خود را از اینستاگرام حذف می‌کند.

حدود دو ماه است که فیلم «گشت۲» روی پرده سینماهای کشور است. این فیلم اکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان در گیشه فروش داشته است تا نامش را به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران ثبت کند.

همه چیز آماده پایان اکران‌های گشت۲ و ورود فیلم به نمایش خانگی است تا فروش جدیدی را در این قالب ثبت کند، در این میان و دقیقاً پس از انتقاد سعید سهیلی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسخه قاچاق فیلم وارد فضای مجازی و به‌صورت گسترده توزیع شد. هنرمندان حالا به این اتفاق واکنش نشان داده‌اند و از مردم خواسته‌اند تا نسخه قاچاق «گشت۲» را دانلود نکنند.

این ماجراها چندان پیچیده نیست. انتقاد یک هنرمند از وزیر دولتی این بار خیلی گران تمام شد. باید بررسی کرد که نسخه قاچاق فیلم را دقیقا چه‌کسی لو داده است؟

* تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.