به گزارش سینماپرس، حسن دولتآبادی دبیر هنری سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان سوره، با اعلام این خبر، گفت: از میان ۱۶۰ نمایش متقاضی برای اجرا در سومین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان سوره، ۳۷ اثر پذیرفته شده قطعی و ۲۲ نمایش به شکل مشروط به این جشنواره راه پیدا کردند.
وی افزود: از میان آثار رسیده به بخش جنبی جشنواره، یک تعزیه ویژه کودک و نوجوان پذیرفته شد.
دولتآبادی، ضمن تقدیر از زحمات داوران بازخوان جشنواره اظهار داشت: اعضای بازخوان جشنواره متشکل از آقایان کریم اکبری مبارکه، سیدحسین فداییحسین و فرشاد منظوفینیا، با نهایت تامل و دقت، متون رسیده به دبیرخانه را بازخوانی و سپس در نشستهایی با حضور همه اعضای گروه بازخوان، یکایک نمایشنامهها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، تا با کیفیتترین آثار به این دوره از جشنواره راه یابند.
دبیر هنری سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان سوره، اسامی آثار راه یافته به سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان سوره را، بدین شرح، اعلام کرد.
اسامی آثار پذیرفته شده قطعی:
۱- «شکار بزرگ شنبه» نوشته شهرام کرمی به کارگردانی سعید نوروزی.
۲- «نقاشیهای من» نوشته فرشته ابراهیمی به کارگردانی محبوبه پاداش.
۳- «گرگی که گله را نمیبرد» نوشته سعید موحدی به کارگردانی سعید موحدی.
۴- «سهام» نوشته عبدالرضا حیاتی به کارگردانی مهدی فتحی.
۵- «حبه انگور» نوشته مهرداد قرآن کیش به کارگردانی مهرداد قرآن کیش.
۶- «خیالباف» نوشته حسن دولت آبادی به کارگردانی نرگس اصغری.
۷- «پیک نیک در میدان جنگ» نوشته منوچهر اکبرلو به کارگردانی سجاد آقابابایی.
۸- «مهمان ناخوانده» نوشته زری کرمی به کارگردانی زری کرمی.
۹- «تعزیه پیک شفا» نوشته محسن آقا محسنی به کارگردانی محسن آقا محسنی.
۱۰- «کچل کفترباز» نوشته بهروز غریب پور به کارگردانی صبا مولودی.
۱۱- «آرزوی کودکی» نوشته رضوان شمشادی به کارگردانی سمیه مهری.
۱۲- «سیب خورها، گلابی خورا، آلوخورها و تمشک خورها» نوشته منوچهر اکبرلو به کاگردانی مجید کیمیایی پور.
۱۳- «پهلوون پنبه» نوشته زهیرفروتن به کارگردانی زهیرفروتن.
۱۴- «درخت الاکلنگ» نوشته دیوید وود به کارگردانی زهره پرتوینژاد.
۱۵- «فرار گوسفندی» نوشته مژده ناظمی به کارگردانی ایمان تاج سلیمان.
۱۶- «خروس بال طلا» نوشته محمود طیاری به کارگردانی بابک حاجیزاده.
۱۷- «کفتران کوچه کاج» نوشته شهرام کرمی به کارگردانی فاطمه دهقان.
۱۸- «ببعی» نوشته حسین فدایی حسین به کارگردانی سید مجتبی خمسه موسوی.
۱۹- «زندگی بسیار کوتاه است» نوشته مهدی مهدی آبادی به کارگردانی زهرا بهادران شیروان.
۲۰- «دوگ برین» نوشته میشل ولر به کارگردانی آیدا فرهمند.
۲۱- «یونس و بلقا» نوشته انوش معظمی به کارگردانی ایمان اردیزاده.
۲۲- «نجات آهو» نوشته امیر مشهدی عباس به کارگردانی علی محمدزاده.
۲۳- «سفر غریب» نوشته غلامرضا احمدی به کارگردانی غلامرضا احمدی.
۲۴- «کوپه شماره ۸» نوشته مهدی سیمریز به کارگردانی مهدی سیمریز.
۲۵- «پرطلا» نوشته غلامرضا زدشتی به کارگردانی غلامرضا زردشتی.
۲۶- «قطمیر» نوشته مهدی سیمریز به کارگردانی عباسعلی کیخایی.
۲۷- «بره بلا، گرگ ناقلا» نوشته مسلم قاسمی به کارگردانی نیما بیگلریان.
۲۸- «بوعلی سینا» نوشته احمد بیگلریان به کارگردانی نیما بیگلریان.
۲۹- «خاله سوسکه» نوشته صاحب ارکمان به کارگردانی صاحب ارکمان.
۳۰- «گرگ مهربون» به کارگردانی مهرداد قرآن کیش.
۳۱- «شاهزاده خوشبخت» نوشته علیرضا دهقان.
۳۲- «ماهی رنگین کمان» نوشته اصغر فریدی ماسوله.
۳۳- «کی بود هوار کرد، جنگلو بی قرار کرد؟ » نوشته سولماز خواجهوند.
۳۴- «مهمان جا مانده» نوشته نسرین خنجری.
۳۵- «پرواز» نوشته نازیلا پاکبازی.
۳۶- «نی لبک و پیرمرد» نوشته ماندانا عبقری.
۳۷- «داریا و شهر» آرزوها نوشته ماندانا عبقری.
اسامی آثار مشروط:
۱- «نگاه کن به شتر» نوشته سلیمه کلانتری به کارگردانی سلیمه کلانتری.
۲- «روزهای کودکی یک پیامبر» نوشته احمد مریدیزاده به کارگردانی احمد مریدیزاده.
۳- «سربازان کوچک» نوشته احمد مریدیزاده به کارگردانی احمد مریدیزاده.
۴- «هورشید» نوشته نصیر احمد ملازنی به کارگردانی نصیر احمد ملازنی.
۵- «زیتون و کبوتر» نوشته عبدالله خداکریمی به کارگردانی عبدالله خداکریمی.
۶- «نوروزنامک» نوشته عرفان پهلوانی به کارگردانی عرفان پهلوانی.
۷- «گاو» نوشته سعید موحدی به کارگردانی سعید موحدی.
۸- «شادی و شفا» نوشته آرش منصوری به کارگردانی سعید نوروزی.
۹- «الاغی روی پل» نوشته مریم رضازاده به کارگردانی مریم رضازاده.
۱۰- «کفش شماره ۱۰۰» نوشته رئوف دشتی به کارگردانی سیدجواد رحیمزاده.
۱۱- «چاه مکن بهر کسی» نوشته جواد روحانی به کارگردانی جواد روحانی.
۱۲- «تاج محمد ترسو» نوشته عبدالرحمن دیه جی به کارگردانی رضا خسروی و محبوبه قلئمی.
۱۳- «زائر آب و سنگ» نوشته یگانه عبدالمالکی به کارگردانی یگانه عبدالمالکی.
۱۴- «دشت بلبل» نوشته علیرضا سعیدیکیاسری به کارگردانی یاسر محمودی برنتی.
۱۵- «سه چرخه» نوشته محمد وحیدی به کارگردانی محمدرضا مرشد.
۱۶- «من و کوزه» نوشته احمد بیگلریان به کارگردانی فرزاد لباسی.
۱۷- «گرگم و گله میبرم» نوشته افسانه شعباننژاد به کارگردانی سعید جاور.
۱۸- «تاب تاب عباسی» نوشته محمد رحمانی به کارگردانی محمد رحمانی.
۱۹- «باغ بدون کلاغ نیست» نوشته حسین قربانزاده به کارگردانی کیوان باقلاچی.
۲۰- «بچهخرس از درخت پایین نمیآید» نوشته حسینقربانزاده به کارگردانی کیوان باقلاچی.
۲۱- «فیلها» نوشته ندا حاجیبابایی به کارگردانی ندا حاجی بابایی.
۲۲- «نقشها تو را میبافند» نوشته حسینقربانزاده به کارگردانی حسین یوسفی.
گفتنی است، سومین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان سوره، از ۱۶ تا ۱۹ دیماه سالجاری، به همت حوزه هنری کودک و نوجوان و مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، در دو بخش مسابقه در موضوعات «قرآن و سیره معصومان(ع) »، «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «خِردورزی و فلسفه»، «اخلاق اجتماعی»، «سبک زندگی»، «بازی، ورزش و سرگرمی»، «علم و فناوری» و «زبان فارسی» و بخش جنبی برگزار میشود.
ارسال نظر