جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

مجموعه مستند «در لباس سربازی»؛

روایتی ویژه از حضور رهبر انقلاب در «شبکه مستند»

مستند «در لباس سربازی»

سینماپرس: مجموعه مستند «در لباس سربازی» روایتی ویژه از حضور رهبر انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روزهای آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، «در لباس سربازی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی نقویان از این هفته در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و پنجشنبه ها ساعت ۲۲ از شبکه مستند روی آنتن می رود.

در این مستند، برخی تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و همچنین خاطرات شفاهی خودگفته‌ی آیت‌الله خامنه‌ای از دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شده است.

«مسئولیت‌های نظامی آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های اول انقلاب»، «ممانعت ایشان از فروش هواپیماهای نظامی توسط دولت موقت»، «ماجرای حضور ایشان در جبهه‌ها و تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم با همراهی شهید چمران»، «ماجرای آزادسازی سوسنگرد» و... از موضوعاتی هستند که «در لباس سربازی» به آنها می‌پردازد.

مستند «در لباس سربازی» به همت مؤسسه‌ی پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای)، به‌مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و با همکاری شبکه‌ی یک سیما و مؤسسه‌ی فرهنگی- هنری شهید آوینی تهیه شده است و از این هفته پنجشنبه ها ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می شود و  بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۱ خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.