یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

انتظارات از هیأت مدیره جدید خانه سینما/۶

باقربیگی: هنرمندان با سیلی صورت شان را سرخ نگه داشته اند/ توجه به هنرمندان تنها در ایام منتهی به انتخابات است تا از آن ها بهره برداری جناحی کنند!

مهدی باقربیگی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات

سینماپرس: مهدی باقربیگی بازیگر سینما و تلویزیون در پی معرفی هیأت مدیره جدید خانه سینما گفت: هنرمندان نان شب ندارند که بخورند و با سیلی صورت شان را سرخ نگه داشته اند؛ زندگی ها امروز بسیار سخت و دشوار شده و هیچ کس در این وانفسا که زندگی هنرمندان نیز مانند سایر آحاد افراد جامعه دستخوش تحول منفی و دردآوری شده به فکر ما نیست!

بازیگر فیلم های سینمایی «پاستاریونی» و «مرگ سپید» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: اگر مسئولان به هر علتی نمی خواهند یا نمی توانند از هنرمندان حمایت مادی داشته باشند باید از ما حمایت معنوی کنند. کمترین کاری که آن ها می توانند انجام دهند این است که تمام توش و توان خود را به کار ببندند، پیگیری و تلاش کنند و از سایر نهادها و دستگاه های مرتبط مطالبات ما سینماگران را اجابت و برطرف نمایند.

وی ادامه داد: اگر خانه سینما به عنوان نهادی صنفی شناخته می شود و فعالیت می کند باید به عنوان یک صنف واقعی برای احقاق حقوق حقه اعضایش تلاش و مطالبه گری داشته باشد، اما متأسفانه چنین نکته ای را هرگز شاهد نبوده و نیستیم!

باقربیگی با بیان اینکه خانه سینما برای بنده به عنوان یک بازیگر فقط یک بار کار انجام داده اظهار داشت: چندی قبل بنده با تهیه کننده ای بر سر دستمزدم به مشکل برخوردم که ما را به هیأت حل اختلاف خانه سینما ارجاع دادند، البته هرچند که مطالبه برحق بنده به نتیجه نرسید اما همین که دیدم چند نفری از ریش سفیدان وقت خود را گذاشتند و پرونده مرا مطالعه کردند برایم کافی بود! ‌ یعنی ما به همین مقدار هم از سمت آقایان قانع هستیم!

این سینماگر خاطرنشان کرد: در کشورهای دیگر اگر فردی در رشته های ورزشی قهرمان شود یا از نظر هنری مورد توجه قرار گیرد، تا آخر عمر در رفاه به سر می برد و زندگی خودش و خانواده اش از سمت دولت ها تا آخر عمر تأمین است اما افسوس که ما در کشورمان شاهد چنین اتفاقی نیستیم.

وی متذکر شد: توجه به هنرمندان تنها در ایام منتهی به انتخابات است تا از آن ها بهره برداری جناحی کنند و در سایر موارد متأسفانه هیچ حرمتی برای هنر و هنرمند قائل نیستند. واقعا نمی دانم چرا به هنرمندان که رکن مهم اشاعه و گسترش فرهنگ و هنر ملی هستند چنین بی محلی صورت می گیرد و هیچ کس به فریادشان نمی رسد!

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.