شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

در قالب برنامه ای با عنوان «ایران»؛

«هیسپان تی‌وی» به سراغ شهر «دلفان» می‌رود

شبکه هیسپان تی وی

سینماپرس: برنامه «ایران» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی، در این قسمت به معرفی شهرستان دلفان در لرستان و همچنین شهرستان انارک می پردازد.

به گزارش سینماپرس، برنامه «ایران» که در هر قسمت با سفر به نقطه‌ای جذاب از کشورمان دریچه‌ای تازه در برابر دیدنی‌های ایران روی مخاطبان باز می‌کند.

در این قسمت از برنامه همراه با خبرنگار شیما کاظمی به معرفی شهرستان دلفان استان لرستان می‌پردازد. قدمت دلفان به نیمه نخست هزاره پیش از میلاد می‌رسد، جاذبه‌های گردشگری فراوان از جمله چشمه آبگرم یا چشمه شفا گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده است. مردم منطقه به سبب وجود برخی ترکیبات از این چشمه برای درمان برخی از بیماری‌های پوستی استفاده می‌کنند. در این برنامه با خوراکی‌های سنتی و به خصوص طرز تهیه کره محلی و نان سنتی نیز آشنا می‌شویم.

این برنامه همچنین به معرفی شهرستان انارک می‌پردازد، شهری کوچک در قلب کویر که علی رغم داشتن ویژگی‌های کویری، بسیاری از باغ‌های میوه را نیز در خود جای داده است. این شهر بسیار قدیمی است، یعنی به دوره ساسانیان بر می‌گردد. آثار تاریخی این شهرستان گواه این تاریخ طولانی است.

برنامه «ایران» به تهیه‌کنندگی محمدعلی قاسمی روزهای یکشنبه، ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود و در ساعات ۱۳ و ۱۸:۳۰ همان روز بازپخش می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.