سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

با حکم وزیر فرهنگ انجام شد؛

معرفی اعضای جدید هیات امنای موسسات معاونت فرهنگی

سر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی*

سینماپرس: اعضای جدید هیات امنای موسسات ساماندهی شده تابعه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حکم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب و معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای دربارۀ روند ساماندهی موسسات تابعۀ خود اعلام کرد: این معاونت ضمن تقدیر از زحمات اعضای هیات امنا و هیات مدیره و مدیران عامل موسسه‌های خانه کتاب و نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، امیدوار است با بهره‌مندی از تجربه‌های صاحب‌نظران در قالب هیات امنای جدید موسسه و نیز با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان متعهد و متخصص در بخش‌های گوناگون اداری موسسه جدید، حرکت در راهی را که به سوی آینده گشوده است با شتاب به سرانجام رساند.

این اطلاعیه می افزاید: ساماندهی و تغییر ساختار در موسسات تابعه معاونت فرهنگی برای بهره‌گیری بیشتر از فضای مجازی در فعالیت‌های فرهنگی، استفاده از ظرفیت‌های مغفول قانونی برای پویایی اقتصاد فرهنگ و تلاش برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی جدید در سطح ملی و بین‌المللی، ارتقای فعالیت‌های ادبی و به ویژه حفظ و توسعه زبان فارسی و صرفه‌جویی در هزینه‌های اجرا و افزایش بهره‌وری در اداره موسسه، از رویکردهای اصلی در ساختار جدید است.

از همه کسانی که با تایید و یا حتی نقد مراحل گوناگون ساماندهی موسسات ما را در جهت برداشتن گام‌های درست، راهنمایی و تشویق کردند تشکر می‌کنیم و امیدواریم در عمل، درستیِ این تصمیم را نشان دهیم.

از همه کارکنان شریف این موسسات که در طول سال گذشته گاهی به حق و گاهی بر اساس شایعه‌ها نگرانی‌هایی داشتند اما با بزرگواری به این روند کمک کردند، تشکر می‌کنیم.

معاونت امور فرهنگی از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که در ساماندهی موسسات حمایت‌ و راهنمایی‌های خود را از ما دریغ نکردند قدردانی می‌کند. بر این اساس بعد از گفت‌وگوها و بررسی‌های صورت گرفته اعضای هیئت امنای موسسه جدید که با تایید و امضای وزیر محترم به شرح ذیل اعلام می‌شود:

  لادن حیدری (معاون توسعه‌ مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و محمد علی مهدوی‌راد، محمد مهدی معراجی، مسعود کرباسیان، احمد مسجد جامعی(عضو شورای شهر تهران)، علی اصغر کاراندیش(معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هومان حسن‌پور محمدرضا بایرامی، اسماعیل امینی، محمدرضا بهمنی و محسن جوادی(معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی).

متن حکم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اعضای هیئت امنای موسسه فراگیر معاونت فرهنگی به این شرح است: اکنون که با همدلی و همراهی اصحاب نشر و ادبیات کشور در آستانه تشکیل موسسه‌ای فراگیر هستیم، انتظار می‌رود با درایت و تدبیر جنابعالی این موسسه با بهره‌گیری از دانش روز و فناوری‌های نوین فرهنگی به موسسه پیشران و پیشتاز عرصه فرهنگ و ادبیات کشور مبدل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.