شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

سیروس الوند:

قاچاق فیلم زحمت یک گروه را با خاک یکسان می‌کند

سیروس الوند

سینماپرس: کارگردان فیلم «پرتغال خونی» گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای با پخش فیلم‌ها به صورت قاچاق هزینه حداقل ۳ میلیاردی تولید یک فیلم و همین طور زحمت ۷۰ یا ۸۰ نفر را نابود کرده و با خاک یکسان می‌کنند.

به گزارش سینماپرس، سیروس الوند در گفتگو با میزان، پیرامون پدیده قاچاق فیلم طی ماه‌های اخیر گفت: ما نیازمند آن هستیم که مقابل قاچاق فیلم بایستیم، البته پلیس فتا برخوردهای قابل توجه و خوبی با قاچاق فیلم انجام داده است، این بحث قاچاق فیلم سال‌ها پیش هم یکبار پررنگ شد، اما بعد از برخورد قاطع با متخلفان این پدیده از بین رفت، در وضعیت فعلی هم ما نیازمند چنین برخوردهایی هستیم تا دیگر شاهد قاچاق فیلم نباشیم.

وی با اشاره به پخش همزمان فیلم‌های چرخه اکران آنلاین در شبکه‌های ماهواره‌ی خارج از کشور افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای خلاف اینکه همیشه خودشان را حامی هنرمندان و سینما اعلام می‌کنند، اما به راحتی فیلم‌هایی که در حال اکران هستند را به نمایش می‌گذارند، آن‌ها فکر نمی‌کنند که این اقدامشان چه بلایی سر آن اثر خواهد آورد.

//////////////////////

کارگردان فیلم «پرتغال خونی» در همین راستا اظهار کرد: بدون شک پخش فیلم‌های سینمایی ایرانی در حال اکران از شبکه‌های ماهواره اقدامی ناشایست و غیر قانونی است و امیدوارم راهی برای برخورد جدی با این شبکه‌ها هم پیدا شود. تاکنون برخوردهای خوبی با قاچاق داخل کشور رخ داده اما باید دنبال راهکاری درست برای مقابله به این شبکه ها باشیم.  

کارگردان فیلم سینمایی «زن دوم» پخش غیرمجاز فیلم‌های ایرانی از شبکه‌های ماهواره‌ای ویران کننده خواند و افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای با پخش فیلم‌ها به صورت قاچاق هزینه حداقل ۳ میلیاردی تولید یک فیلم و همین طور زحمت ۷۰ یا ۸۰ نفر را نابود کرده و با خاک یکسان می‌کنند، متاسفانه فعلا کاری نمی‌توان کرد، زیرا دستمان به آن‌ها نمی‌رسد، اما امیدوارم کمی انسانیت داشته باشند و فیلم‌ها را به این شکل پخش نکنند.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/8/8/2323511_475.jpg

وی با اشاره به تاثیر بیماری کرونا بر سینمای کشور تاکید کرد: در شرایط فعلی من چاره‌ای به جز اکران آنلاین فیلم «آنجا همان ساعت» نداشتم، بعید می‌دانم که سینماها تا سال ۱۴۰۰ به وضعیت عادی برگردند، به همین دلیل با سرمایه گذار فیلم صحبت کردم و وی هم به اکران آنلاین این اثر رضایت داد.

الوند حفظ با اشاره به امیدواری خود برای فروش «آنجا همان ساعت» در چرخه اکران آنلاین خاطرنشان کرد: من نسبت به سرمایه‌ای کار وارد فیلمم شده و اعتمادی که سرمایه گذار به من داشته مسئولم، پنجاه سال است که در عرصه سینما فعالیت می‌کنم و به خودم اجازه نمی‌دهم که سرمایه گذار اثر متضرر شود به همین دلیل برای اکران آنلاین فیلم در اولین گام با وی وارد صحبت شدم و رضایت کامل وی را دریافت کردم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.