چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

مستند رادیویی «روایت یک انتخاب»؛

ترسیم ماجرای ۱۴ خرداد ۶۸ مجلس خبرگان در رادیو نمایش

 رادیو نمایش

سینماپرس: مستند رادیویی «روایت یک انتخاب» روز چهارشنبه، چهاردهم خرداد ماه از رادیو نمایش پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، انسیه شمس‌اللهی، تهیه‌کننده این برنامه رادیویی گفت: مستند «روایت یک انتخاب» به جزئیات مجلس خبرگان رهبری در روز ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ می‌پردازد و تلاش می‌کند گفتگوها و وقایعی که آن روز در جلسه و در حاشیه‌ی جلسه رخ داده را روایت و بازسازی کند.

وی افزود: رویکرد این برنامه بازتاب نمایشی فضای حاکم بر جلسه‌ی آن روز خبرگان و مرور اسناد و شواهدی است که نشان می‌دهند از نظر حضرت امام خمینی(ره) و بسیاری از بزرگان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان، حضرت آیت الله خامنه ای فرد اصلح برای جانشینی امام رحمت الله بوده اند، به نحوی که از همان ابتدای جلسه ناخودآگاه افکار و دل های نمایندگان خبرگان رهبری به سوی ایشان متمایل می‌شود.

شمس اللهی ادامه داد: جایگاه بالای علمی و اجتماعی حضرت آیت الله خامنه‌ای قبل و پس از رحلت حضرت امام(ره) بر کسی پوشیده نبود و همین واقعیت موجب شد تا نمایندگان ملت در مجلس خبرگان دست به تصمیمی انقلابی بزنند و فردی را به مقام رهبری برسانند که از هر نظر شایستگی این مقام را دارا بودند.

این تهیه‌کننده رادیویی در پایان گفت: مستند نمایشی «روایت یک انتخاب» مروری است بر آنچه در روز یکشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ در مجلس خبرگان رهبری گذشت.

این مستند رادیویی روز چهارشنبه، چهاردهم خرداد ماه، ساعت ۲۱ از رادیو نمایش پخش می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.