شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

شبکه جهانی جام جم؛

داستان‌های کهن ایرانی در «شب قصه» شنیدینی می شوند

شبکه جام جم

سینماپرس: برنامه تلویزیونی «شب قصه» با موضوع خوانش قصه های کهن ایرانی براساس متون ادبی، به زودی از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

به گزارش سینماپرس، داستان های کهن هر قوم و ملتی در جهان از فرهنگ، تمدن و شیوه زندگی آنها در طول تاریخ نشات گرفته و هیچگاه کهنه و فرسوده نمی شود، خصوصا داستانهای کهن ایرانی که با ادبیات و شعر ما آمیخته و در طول تاریخ از زبان حکما و شعرا با جذابیت خاصی بیان شده است.

  «شب قصه» در نظر دارد با استفاده از ظرفیت داستان سرایی در ادبیات ایران باهمراهی موسیقی اصیل ایرانی و خوشنویسی درفضایی همراه با معماری اصیل ایرانی شبی به یاد ماندنی را برای بینندگان خود رقم زند.

 بر همین اساس داستان هایی از متون کهن ایرانی همچون شاهنامه فردوسی، پنج گنج نظامی، منطق­ الطیر عطار نیشابوری، مثنوی معنوی مولانا انتخاب و قصه گوی برنامه (دکتر عطاالله کوپال) که از چهره‌های مطرح ادبیات و هنر کشورمی باشد با قرائت صحیح، بیان و لحن جذاب این داستان ها را روایت می کند. همچنین استاد علی اشرف صندوق آبادی از اساتید برجسته خوشنویسی (نستعلیق) ابیاتی از داستان را نگارش و بهروز شیری آهنگساز و نوازنده تار، سه تار و عود به همراه میثم منتظران (تنبک) راوی برنامه را همراهی می کنند.

  «شب قصه» کاری است از گروه فرهنگ، ادب و هنر شبکه جهانی جام جم که با تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین محمودی فرد در بیست وشش قسمت بیست دقیقه ایی تولید می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.