سه‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

برنامه سالن‌های تئاتری پس از جشنواره؛

روزهای پر تب و تاب تئاتر بعد از جشنواره فجر

تئاتر شهر

سینماپرس: با پایان گرفتن سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سالن‌های نمایشی تهران کار خود را از سر می‌گیرند.

به گزارش سینماپرس، مجموعه تئاتر شهر به عنوان اصلی‌ترین میزبان جشنواره،   روال عادی کار خود را از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه از سر می‌گیرد.

بر اساس برنامه‌ای که از سوی روابط عمومی این مجموعه اعلام شده است، پیش‌بینی می‌شود تئاتر شهر در آخرین ماه‌های امسال دوره پر رونقی را بگذارند.

در آخرین روزهای بهمن و اسفند، بازیگرانی همچون هوتن شکیبا، نوید محمدزاده، فاطمه معتمدآریا در نمایش‌های مختلف این مجموعه تئاتری به صحنه می‌روند.

تالار اصلی این مجموعه از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن میزبان نمایش «قهوه قجری» خواهد بود؛ نمایشی به نویسندگی، طراحی و کارگردانی آتیلا پسیانی که با نگاهی به نمایشنامه «هملت» ویلیام شکسپیر نوشته و اجرا می‌شود.

پسیانی این نمایش را ۲۰ سال پیش در تالار چهارسو تئاتر شهر اجرا کرده بود و حال بعد از این دوره آن رابا بازیگرانی جدید روی صحنه می‌برد.

بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) اصغر پیران، نوید جهان‌زاده، روح الله حق‌گوی لسان، هوتن شکیبا، نوید محمدزاده هستند.

این نمایش از تاریخ یاد شده هر شب در دو نوبت در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و  قیمت بلیت ۷۰ تا ۹۵ هزار تومان به صحنه می‌رود.

با چند روز فاصله، نمایش «بچه» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی افسانه ماهیان از روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در تالار چهارسو روی صحنه می‌رود.

در این اثر نمایشی نیز فاطمه معتمد آریا، سعید چنگیزیان، شیوا فلاحی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «بچه» هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۵ هزار تومان پذیرای مخاطبان است.

در تالار «قشقایی» هم نمایش جدید دیگری با نام «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند، اتللو» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه اجرای خود را آغاز می‌کند.

در این نمایش اصغر همت، ناهید مسلمی، غلامرضا فرج‌زاده، ایمان اشراقی، مسیح کاظمی، منصور صوفی، گاتا عابدی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «تنها خرچنگ ...» از ۲۳ بهمن ماه ساعت ۱۹ با مدت زمان ۱۰۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز می‌کند.

در تالار «سایه» نیز نمایش «سه شنبه‌های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی از روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه بازی محسن افشار، مانلی حسین پور، سروش طاهری، شهرام مسعودی، اتابک نادری، نسرین نکیسا روی صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۶۵ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان و اجرا می‌شود.

«یه گاز کوچولو» دیگر نمایش جدید تالار «سایه» به نویسندگی فرزانه سهیلی و کارگردانی فقیهه سلطانی است که از روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه اجرای خود را آغاز می‌کند.

بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) گیلدا حمیدی، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور، نورا هاشمی هستند.

نمایش «یه گاز کوچولو» ساعت ۱۸، به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان اجرا می‌شود.

کارگاه نمایش نیز از یکشنبه ۲۷ بهمن ماه شاهد اجرای نمایش «الویرا۲۰۲۰ » نوشته بریژیت ژاک به کارگردانی بابک کریمی خواهد بود.

بابک کریمی، مهدخت مولایی، آریا تقی پوریان، علیرضا مجیدی بازیگران این نمایش هستند که از روز ۲۷ بهمن ماه اجرای خود را آغاز می‌کند. این نمایش از تاریخ یاد شده ساعت ۱۸به مدت زمان ۶۰ و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان پذیرای مخاطبان است.  

سه نمایش تازه در مرکز تئاتر مولوی

مرکز تئاتر مولوی دیگر میزبان جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر، در اخرین روزهای بهمن میزبان سه نمایش تازه خواهد بود.

سه نمایش «ابر شلوار پوش» و «و همیشه پاییز» و «پنهان‌خانه پنج در» پس از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تالار مولوی به روی صحنه می‌روند.

نمایش «ابر شلوار پوش» نوشته و کار علیرضا اخوان اجرای خود را از بیستم بهمن ماه در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی آغاز می‌کند. در این نمایش که هرشب ساعت ۱۹ و به مدت زمان ۵۰ دقیقه روی صحنه می‌رود،  نویسنده و کارگردان اثر به صورت تک پرسوناژ ایفای نقش می‌کند.

همچنین نمایش «و همیشه پاییز» به نویسندگی و کارگردانی مهیار جوادی‌ها از بیست و سه بهمن در سالن اصلی تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.

در این نمایش نیز که هر شب ساعت ۱۸ و با مدت زمان ۶۰  دقیقه اجرا می‌شود، ایلناز شعبانی و یکتا طبیبی بازی کرده و دراماتورژی این اثر را حسین توازنی‌زاده عهده‌دار است.

«پنهان خانه پنج در» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه نیز از ۲۴ بهمن ماه تا ۲۶ اسفند ماه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به روی صحنه می‌رود.

در این نمایش که هر شب ساعت ۲۰ و با مدت زمان ۷۰ دقیقه اجرا می‌شود، کوشا ابراهیمی، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، مائده شهوازیان، سارا علاقمند، سارا فتحی و آیدا نوروزی بازی میکنند. دراماتورژی این اثر نیز بر عهده محمدامیر یاراحمدی بوده است. نمایش‌های فوق در روزهای شنبه اجرا نمی‌شوند.

کلیه دانشجویان مراکز آموزش عالی با ارائه کارت دانشجویی معتبر می‌توانند از تخفیف ۶۰ درصدی مرکز تئاتر مولوی برای دیدن نمایش استفاده کنند.

«عجیب‌السلطنه» در تماشاخانه سنگلج

تماشاخانه «سنگلج» امسال میزبان جشنواره تئاتر فجر نبود و فعالیت روتین خود را از هفته گذشته آغاز کرد.

این تماشاخانه قدیمی تهران این روزها میزبان نمایش نمایش «عجیب‌السلطنه» نوشته علی بهروز نسب است که با کارگردانی بهنود محمدی‌پور و بازی فهیمه معین، مهیار احمدی، علی امیرخلیلی، پدرام محمدی، یاسمن حسینی، سوزان صفانیا، مجید اقبالی، غزل میرزایی و امیر رییسیان به صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی هر شب راس ساعت ۱۹ و به مدت ۷۰ دقیقه در تماشاخانه «سنگلج» به نشانی خیابان بهشت، ضلع جنوبی پارک شهر اجرا دارد.

  «دنیای شگفت انگیز اکو و تاکو» و  «افسانه پری دریایی»   در تالار هنر

تالار «هنر» نیز امسال همچون «سنگلج» جزو میزبانان جشنواره تئاتر فجر نبود و این تالار نیز از هفته گذشته روال عادی اجراهای خود را دنبال می‌کند و این روزها میزبان دو نمایش کودک و نوجوان است.

دو نمایش «دنیای شگفت انگیز اکو و تاکو»  به نویسندگی شیما شادمانی و کارگردانی امید انصاری و «افسانه پری دریایی» به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه اجرای خود را در تالار هنر آغاز کرده‌اند.

زینب اشرف زاده، سامان حیدریان، راشین رضایی، آرزو صدری، عرفان فروتن، زهره قاسمی، میثم میثاقی، نوا یوسف زاده در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش «دنیای شگفت انگیز اکو و تاکو»  هر روز  ساعت ۱۸  روی صحنه می‌رود.

 نمایش «افسانه پری دریایی» به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات دیگر نمایشی است که اجرای خود را در این تالار آغاز کرده است.

در این نمایش علی برجی، پویا پیروزرام، فرهاد تفرشی، عطیه ترابی، لیلی حسینی، راشین رضایی، فائزه سنایی، میثم عباسی، مریم کوچک خانی، سحر نعمتی، یاسر محمدی، مصطفی غیاثی، مهیار غفاری، فائزه غفاری، حسین فرزین شاد، نفس کامران، نازنین رضایی، مهدیس حلاجی به ایفای نقش می‌پردازند.

 نمایش «افسانه پری دریایی»  هر روز  ساعت ۱۹:۳۰ به مدت سی شب  در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به صحنه می‌رود.

 قیمت بلیت نمایش‌های تالار هنر ۲۰۰۰۰ تومان است که در روزهای یکشنبه نیم بهاست.

«لانچر ۵ » همچنان در ایرانشهر

نمایش «لانچر ۵ » دیگر اثر نمایشی است که در اخرین روزهای بهمن ماه همچنان روی صحنه می‌رود.

این نمایش در دور سوم اجراهای خود از ۲۶ بهمن ماه در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

«لانچر ۵» به نویسندگی و کارگردانی مشترک پویا سعیدی و مسعود صرامی، نمایشی است که بدون هیچ ستاره‌ای توانسته به مدت چندین ماه در سالن‌های گوناگون نمایشی روی صحنه بورد و همچنان از اقبال تماشاگران برخوردار شود.

 امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری، پویا عربگری، علی چایچی، بازیگران این اثر نمایشی هستند.

سه برگزیده دانشجویی در تئاتر مستقل

تئاتر «مستقل» نیز این روزها میزبان سه نمایش برگزیده دانشجویی است که تا پایان سال به صحنه می‌روند.

این نمایش‌های از نیمه بهمن ماه اجرای خود را در این تئاتر آغاز کرده‌اند. نمایش «است» به کارگردانی پرنیا شمس با بازی پروانه ذابح، یاسمن رسولی، ترانه یوسفی، شادی صف‌شکن، مهتاب کریمی، صدف ملکی، ماهور میرزانژاد یکی از این نمایش‌هاست که هر شب ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.

همچنین نمایش «دریم لند» نوشته صبا نجاتی به کارگردانی مرتضا جلیلی‌دوست اجراهای خود را هم‌زمان با نمایش «است» از ۱۵ بهمن آغاز کرده و هر شب ساعت ۲۱ میزبان علاقه‌مندان است.

المیرا آشفته، مصطفا امیری، آوا تدین، متین حبیبیان، اسماعیل خزائی، آرش رفیعی، سپهر طهرانچی، رضا مداح، صبا نجاتیالمیرا آشفته، مصطفا امیری، آوا تدین، متین حبیبیان، اسماعیل خزائی، آرش رفیعی، سپهر طهرانچی، رضا مداح، صبا نجاتی در نمایش «دریم لند» به ایفای نقش می‌پردازند.

«مشق شب» به کارگردانی امیر نجفی دیگر اثری است که این روزها در این تئاتر اجرا دارد. این نمایش هر روز ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

رضا محمدخانی، نیکان راست‌قلم، علیرضا حق‌پرست، سمیرا نجاری، علی چاقوچی، یگانه رجبی، برسام نوری، مرتضی یوسفی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

«کریم‌لوژی» و «حراج خانگی» در تئاتر هامون

تئاتر «هامون» نیز میزبان نمایش «کریم‌لوژی» می‌شود که اجرای خود را بعد از برگزاری اولین جشنواره تئاتر «هامون» در این تالار از سر می‌گیرد. این نمایش به کارگردانی رضا بهرامی و با بازی مجید رحمتی از ۳۰ بهمن تا ۲۶ اسفند راس ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود.

همچنین نمایش «حراج خانگی» به کارگردانی امیر کامران دیگر نمایشی است که از ۲۸ بهمن تا ۲۶ اسفند در همین تئاتر اجرا می‌شود. این نمایش در تاریخ یاد شده راس ساعت ۲۱ به صحنه خواهد رفت.

«سپند» میزبان اشکان خطیبی و هنرجویانش می‌شود

«پزشک نازنین» و «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» به کارگردانی اشکان خطیبی، دو اثر نمایشی هستند که بعد از جشنواره تئاتر فجر در سالن سپند به روی صحنه می‌روند.

این دو نمایش از ۲۴ بهمن، فقط دو هفته و به ترتیب ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سپند اجرا می‌شوند.  

«پزشک نازنین»  بر اساس نمایشنامه‌ نیل سایمون با طراحی و کارگردانی اشکان خطیبی برای دومین بار است که توسط او و هنرجویانش بر روی صحنه می‌رود.

«چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه»  نیز بر اساس نمایشنامه‌هایی از مایکل فرین، امید سهرابی و اشکان خطیبی، با طراحی و کارگردانی خطیبی دومین نمایشی است که با هنرجویان او بر روی صحنه خواهد رفت.

بازیگران این دو اثر هنرجویان نوجوانی هستند که طی دو سال دوره آموزشی و تمرینی برای این اجرا آماده شده‌اند.

«خرس و خواستگاری» و «اولئانا» و چند نمایش دیگر در «شهرزاد»

تئاتر شهرزاد نیز این روزها میزبان چند اثر نمایشی است. نمایش‌های «خرس و خواستگاری» و «آشپزخانه» به کارگردانی حسن معجونی از جمله آثار نمایشی این تالار هستند.

«خرس و خواستگاری» با گویش گیلکی و با بازی برنا انصاری، برنوش پورغفار، روشنک شعبانی، مجتبی علیپور، نازنین نباتی، مهیار ندایی، مریم نژاد راس ساعت ۱۸ و سی دقیقه در این تئاتر اجرا دارد.

«آشپزخانه» دیگر نمایش حسن معجونی نیز هر شب راس ساعت ۲۱ در سالن ارکیده شهرزاد به صحنه می‌رود.

بازیگران این اثر نمایشی (به ترتیب حروف الفبا) مهدی ابوحمزه، آناهیتا آذرپیوند، اورانوس افشاریان، مهشید آقاخانی، سیاوش البخشی نائینی، برنا انصاری، اشکان بخشنده، آیدین بهنامیان، امیرحسین بیات، سپیده بیگلری، پویا پورامین، هاله پورقدیمی، صبا پویشمن، هما جعفری، مهسا جمشیدی، هدیه حسینی نژاد، حسین حسینیان، مژده دایی، یاسمن دهقانی، هلیا رضایی، رکسانا سکایش، مازیار سیدی، کتایون طلایی، شیرین طیبی، محمد عاقبتی، زینب عباسی، سحر علیرضایی، هانیه فراهانی، کیمیا فرهی، امیر قاسمی، پریناز کبیری، سوگل کلابی، احمدرضا مقدسی، نازنین نباتی، شهاب نظام دوست، رکسانا همتی و محمدحسن معجونی هستند.

نمایش «هر کسی یا روز می‌میرد یا شب، من شبانه روز» دیگر اثری است که با نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد افشاریان در شهرزاد روی صحنه می‌رود. این نمایش که مدت زمان آن ۱۰۵ دقیقه است، هر شب راس ساعت ۱۸ در سالن گلایل شهرزاد اجرا می‌شود.

سجاد افشاریان، مرتضی درویش‌زاده، سعید زارعی، نیکو بستانی، گیلدا ویشکی، نیما خطیب شاد، نگار قربانی، منصوره بنی احمد، هانی صادقی، جواد اصغری، محمد رحمانیان. بازیگران کودک :اشکان غلامی، دیانا حق شناس، بازیگران این نمایش هستند.

«اولئانا» به کارگردانی مهدی کوشکی دیگر نمایش شهرزاد است که با بازی کوشکی و ریحانه پارسا در سالن گلایل اجرا می‌شود.

این نمایش نیز هر شب در دو نوبت ۲۰ و سی دقیقه و ۲۲ به صحنه می‌رود.

نمایش «دیگه نمی بینمشون» هم این روزها در  سالن صنوبر تئاتر شهرزاد روی صحنه است. این نمایش نوشته و کار میلاد اردوبادی است که با بازی صبا حجت، بهروز کاظمی، مهسا اکبرآبادی، سارا محمودی، علی ناصری، یاسمین کاکاوند به صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی هر روز ساعت ۱۷ و سی دقیقه اجرا می‌شود.

نمایش «خواب» به کارگردانی محمدرضا خطیب دیگر مهمان این مجموعه تئاتری است که هر شب راس ساعت ۱۹ در سالن صنوبر اجرا می‌شود.

فریبا خلیلی، حسام حسینی، سارا کمال، علی شفیعی، ابوالفضل خسروجردی، پارسا محمدی، میلاد ربانی، محمدرضا خطیب، فرشید جوانشیر بازیگران این نمایش هستند.

«شنگن» با طراحی و کارگردانی مجتبی فلاحی و بازی روزبه انصاری، شهاب حیدری، مصطفی دهقانی اشک، سپنتا سکوتی، مهرنوش مسعودیان، بهار موسوی، کوشا نشتایی، مجید وهابی و مصطفی ملک مکان، مجتبی فلاحی هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا دارد.

«مجردها» به کارگردانی هومن شهابی و با بازی مهدی کمیلی، آذین فهیمی دیگر نمایشی است که ساعت ۲۱ و سی دقیقه در تئاتر «شهرزاد» به صحنه می‌رود.

نمایش «اسم» به کارگردانی رضا جاویدی نیز از ۱ اسفند ماه ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

سامان دارابی، محمد صدیقی مهر، لاله مرزبان، سارا مقدم و محمد نادری بازیگران نمایش «اسم» هستند.  

«منگیا» و چند نمایش دیگر در نوفل لوشاتو

عمارت نوفل لوشاتو نیز در دو ماه پایانی امسال میزبان چند نمایش تازه است. در سالن شماره یک این مجموعه نمایش «منگیا»، نوشته و کار سلما سلامتی، از تاریخ ۲۳ بهمن تا پایان سال، هر شب ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود. رویا بختیاری، حمیدرضا هدایتی، هدی آهنگر، عادل عزیزنژاد، رامتین ره انجام و داود ذاکری گروه بازیگران این نمایش را تشکیل می‌دهند.

«اپرای ۹۰» نوشته و کار عباس عبدالله‌زاده، از تاریخ ۲۲ بهمن تا آخر اسفند، هر شب ساعت ۲۱ اجرا دارد.

«شک» به کارگردانی مهران امام‌بخش، از تاریخ ۲۳ بهمن تا پایان سال، هر شب ساعت ۱۹:۳۰  به صحنه خواهد رفت.

در سالن شماره دو این تئاتر نمایش «زخم معده» به نویسندگی و کارگردانی سجاد دستیار، ۵ تا ۳۰ بهمن، هر شب ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود.

«همه دزدها که دزد نیستند» با طراحی و کارگردانی محمدرضا جمال، از تاریخ ۱ تا ۲۰ بهمن، هر شب ساعت ۱۹:۴۵ اجرا دارد.

«مردم وقتی به دنیا اومدم» به کارگردانی مسعود ترابی، از تاریخ ۱۰ تا پایان بهمن، هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به صحنه می‌رود.

«پسر» به کارگردانی علی ثابت‌قدم‌مقدم، از تاریخ ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفند، هر شب ساعت ۱۹:۳۰ اجرا دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.