چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

دورازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛

انتخاب اولیه آثار جشنواره تجسمی فجر

جشنواره هنرهای تجسمی فجر

سینماپرس: شورای هنری دورازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از میان ۵۹۶۸ اثر رسیده به دبیرخانه، ۴۵۰ اثر را در مرحله اول برای نمایشگاه انتخاب کردند. ‏

به گزارش سینماپرس، شورای هنری دورازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از میان ۵۹۶۸ اثر رسیده به دبیرخانه از ‌۳۰۳۲ هنرمند، ۴۵۰ اثر را از ۳۳۶ هنرمند در مرحله اول برای نمایشگاه انتخاب کردند. ‌

بدین ترتیب در رشته‌های دهگانه جشنواره، ‌شورای هنری از میان ۱۶۳۷ نقاشی ۱۲۰ اثر، ۱۶۰۰ عکس ۵۰ اثر، ۷۹۲ پوستر ۲۹ اثر، ۵۳۵ ‌تصویرسازی ۳۷ اثر، ۳۸۳ نگارگری ۵۳ اثر، ۳۳۷ خوشنویسی ۹۷ اثر، ۲۱۲ کارتون و کاریکاتور ۲۲ اثر، ‌۲۱۰ مجسمه ۱۸ اثر، ۸۴ سرامیک ۱۲ اثر و ۱۷۸ اثر در رسانه‌های هنری جدید ۱۲ اثر را در مرحله ‌انتخاب اولیه پذیرفتند.

شورای هنری اعلام کرد تعداد آثار پذیرفته شده در رشته های چاپی تقریبا قطعی است و در مورد تعداد آثاری که ‌باید اصل آنها به محل جشنواره ارسال شود، تعداد تغییر خواهد کرد.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری ‌صبا برگزار می شود.  

به گفته هادی مطفری، رئیس جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از آنجایی که طبق آیین نامه جشنواره در هر رشته دهگانه فقط امکان معرفی یک نفر و اهدای یک جایزه وجود دارد، در این دوره، شورای سیاستگذاری این اجازه را صادر نموده است که به جای انتخاب یک نفر ویک اثر، امکان خرید آثار بیشتری، هم برای عموم مردم و هم برای ستاد برگزاری فراهم شود وجشنواره در سقف اعتبارات نسبت به خرید آثاربرتر اقدام کند. به عنوان مثال در بخش خوشنویسی به جای انتخاب یک اثر از بین تمام رشته های نستعلیق، شکسته، نسخ وثلث ونقاشی خط، ستاد جشنواره اجازه دارد تعدادبیشتری از آثار برتر را خریداری نموده و شورای هنری باهماهنگی  هنرمندان، آثار را قیمت گذاری و در معرض نمایش و فروش سایر افراد قرار دهد. به عبارت دیگر امسال، جشنواره هنرهای تجسمی رویکرود اکسپو و فروش آثار شرکت کنندگان را - منوط به تایید خود هنرمندان - دنبال خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.