سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

خانه سینما و صدور بیانیه های سیاسی پی در پی!

وقتی خانه سینما فقط برای شاه‌نشینان یاد وظایف صنفی‌اش می‌افتد

خانه سینما

سینماپرس: خانه سینما که سالهاست فعالیت سیاسی آن در سایه عنوان صنفی باعث انتقاد اهالی سینما بوده و رسیدگی به امور صنفی سینماگران به استثنای مراسم های تشییع ایشان، برایش اولویت نداشته، امروز دوباره بیانیه ای سیاسی در دفاع از شاه نشینان سینما صادر کرد!

به گزارش سینماپرس، خانه سینما ادعا کرد به درخواست روسای صنوف و جمعی از اعضای خود، طی بیانیه ذیل اعتراض خود را به صدا و سیما اعلام می کند. این امر در حالی است که بنا بر برخی شنیده ها حتی تمامی اعضای هیات مدیره خانه سینما هم صدور چنین بیانیه ای را تایید نمی نمایند! متن این بیانیه سیاسی که در ادامه بیانیه های سیاسی اخیر این مجموعه صادر شده، به شرح ذیل است:

به نام خدا

سال‌هاست رسانه‌ انحصاری ملی که مدعی ارتقای فرهنگ و هنر و دانش اجتماعی و حقوق شهروندی است نه تنها از انجام تکالیف ملی و اصلی‌اش جا مانده، بلکه هرازچندگاهی خروج خود از مرزهای اخلاق و انسانیت -به بهانه دفاع از ارزش ها- را در شبکه‌های متعددش به رخ می کشد و در مسیر این ماموریت، چه چهره‌هایی شاخص تر از هنرمندان جامعه برای آنکه هدف تخریب قرار گیرند؟

اهانت اخیر و بی‌شرمانه صدا و سیما به بانویی محترم از جمع کارگردانان سینمای ملی ایران و فرزند هنرمندش، پیش و بیش از آنکه خدشه‌ای به ساحت اعتبار و ارزش این سرمایه فاخر فرهنگی و هنری کشور وارد کند، برای ما سینماگران و همه کسانی که سینمای اجتماعی او را در تمام این سال‌ها دنبال کرده‌اند، گواه گویایی است بر تداوم عامدانه روند ایجاد تفرقه و تخریب توسط سازمان مذکور.

خانه سینما به درخواست روسای صنوف و جمع کثیری از اعضای خود، طی این بیانیه ضمن اعلام وظیفه اخلاقی، فرهنگی، حرفه‌ای و صنفی خود در حراست از  حیثیت کلیه اعضا-به ویژه یکی از فاخرترین چهره‌های فیلمسازش- و ضمن اظهار تأسف برای مدیریت سازمانی که ظاهراً بر محتوای تولیدات رسانه‌اش هیچ نظارت هوشمندانه‌ای ندارد، به نمایندگی از جامعه اصناف سینمایی کشور به مردم ایران اعلام می‌کند که همسو با مطالبات مدنی و حق‌جویانه آنها، چشم بر روی اینگونه توهین‌ها و عملکردهای رسانه ملی نخواهد بست.

همچنین به همه همکاران سینمایی خود پیشنهاد می‌دهد که با خودداری از حضور در برنامه‌های به اصطلاح سینمایی و تحلیلی این رسانه، همدل و همراه، در این اعتراض حرفه ای مشارکت کنند تا این رسانه گمان نبرد که به اتکای قدرت و بودجه وافرش می‌تواند هر تهمت و توهینی را نثار سینمای ایران و چهره‌های فرهنگی این سرزمین کند.

نظرات

  • ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۹:۱۵
    0 2
    خانه سینما سگ را رها کرده سنگ را می بندد؟ رخشان بنی اعتماد با تحریک احساسات جوانها به تجمع غیرقانونی به من که خواستار امنیت هستم توهین کرده ، هیچ کس نباید به او توهین کند و توی دهانش بزند؟!!!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.