یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

خانم بنی‌اعتماد «بازی سیاسی» راه نیندازید؛

وطن‌دوستی و میهن‌پرستی با ادعا اثبات نمی‌شود

رخشان بنی اعتماد در تشییع پیکر مرحوم جمشید ارجمند

سینماپرس: آن‌ها که در این دو حادثه تلخ جانشان را از دست دادند هموطنان ایرانی و همه عزیز بودند، اما سیاسی‌بازی با خون این عزیزان از اصل حادثه تلخی که رقم خورده تلخ‌تر است. قبیح‌تر از این چه چیزی می‌تواند باشد که فرد یا گروهی قصد کند از یک مصیبت ملی که موجب تأثر و ناراحتی همه ملت شده به سود منافع سیاسی نمد بدوزد.

به گزارش سینماپرس، رخشان بنی‌اعتماد در توئیتر به مردم فراخوان داده تا در اعتراض به ماجرای تلخ هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنانمان به نشانه اعتراض امروز در میدان آزادی تجمع کنند. همینقدر فرصت‌طلبانه و غیرمسئولانه، وقتی می‌گوییم بخشی از سینماگران ما سیاسی‌کارند، منافع ملی و جان آدم‌ها برایشان اولویت ندارد، مصداق بارزش اینجور مواقع است. کمی که به عقب برگردیم مشاهده می‌کنیم که رد این دست حوادثی که متأسفانه به دلیل اشتباه انسانی در آن تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند در تاریخ ایران قابل مشاهده است، اما ایشان و همفکرانشان ابداً در چنین مواقعی خونشان به جوش نیامد و صرفاً سکوت پیشه کردند. واقعیت این است که نه سکوت در برابر آن اتفاقات از روی بصیرت بوده و نه فراخوان امروز ایشان از سر درد. در همین دولت بنفش بر اثر خطای شخص وزیر راه عباس آخوندی قطار مسافربری تبریز دچار سانحه شد و تعداد قابل توجهی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، اما خانم بنی‌اعتماد و دوستان حتی خم به ابرو نیاوردند.

جالب است که وزیر وقت حتی از این ماجرای تلخ عذرخواهی هم نکرد و عنوان نمود که مشکلی نیست، همه کشته‌شده‌ها بیمه بودند! مشابه همین اتفاق در دولت موسوم به اصلاحات در خط ریلی مشهد- تهران رقم خورد و باز هم وزیر وقت نه عذرخواهی و نه استعفا کرد و کک فراخوان بده‌های امروز هم نگزید. آن‌ها که در این دو حادثه تلخ جانشان را از دست دادند هموطنان ایرانی و همه عزیز بودند، اما سیاسی‌بازی با خون این عزیزان از اصل حادثه تلخی که رقم خورده تلخ‌تر است. اینکه جمعی مدام سعی کنند از هر حادثه تلخی و از هر آب گل‌آلودی ماهی خود را بگیرند، توهین به شعور مردم است. قبیح‌تر از این چه چیزی می‌تواند باشد که فرد یا گروهی قصد کند از یک مصیبت ملی که موجب تأثر و ناراحتی همه ملت شده به سود منافع سیاسی نمد بدوزد. وطن‌دوستی و میهن‌پرستی با ادعا اثبات نمی‌شود. وقتی سیاست‌بازی بر همه چیز سایه انداخت اولین چیزی که ذبح می‌شود اخلاق است.

*روزنامه جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.