یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵

روز دوشنبه؛

جزئیات ویژه‌برنامه‌های تشییع سردار سلیمانی در رسانه ملی

آرم شبکه های تلویزیونی*

سینماپرس: شبکه‌های سیما علاوه بر پوشش زنده تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی، مستندها و فیلم‌های سینمایی تدارک دیده شده است.

به گزارش سینماپرس، شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش، سلامت و افق، فردا مراسم اقامه نماز و تشییع سپهبد شهید قاسم سلیمانی را از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی از ساعت ۸ صبح به صورت زنده پوشش خواهند داد.

شبکه یک سیما

شبکه یک سیما این مراسم را با اجرای مهدی آقا بیگی و محمدرحمان نظام اسلامی از ساعت ۸ صبح به طور زنده پوشش می‌دهد. همچنین ویژه‌برنامه دیگری بعد از بخش خبری ساعت ۱۹ ویژه تشییع پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی امشب به صورت زنده پخش می‌شود.

همچنین شبکه یک در روز دوشنبه دو فیلم سینمایی "بوسیدن روی ماه"  و "شیار ۱۴۳"را در جدول پخش خود جانمایی کرده است.

شبکه ۲ سیما

شبکه ۲ سیما نیز علاوه بر پوشش نماز و مراسم تشییع فردا در ویژه‌برنامه "سردار کرّار" و عصر همین روز هم مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی را از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در شهر مقدس قم و حضرت معصومه(س) تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

سخنرانی ویژه حاج شیخ حسین انصاریان درباره جان‌فشانی‌ها و دلاورمردی‌های فخرِ واژه مقاومت و شهادت؛ شهید سردار قاسم سلیمانی از دیگر ویژه‌های تدارک دیده شده است.

مستندهای سیاسی "همسایه"، "مردی با آرزوهای بزرگ" و "پایان داعش" با موضوع نقش سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا امروز و فردا ساعت ۱۸:۵۰ روانه آنتن می‌شود.

مستند "نامه‌ای به احمد" به مدت زمان ۱۸ دقیقه با روایت‌ سردار سلیمانی از سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی از دیگر برنامه‌هایی است که از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

برنامه‌های "عصر خانواده"، "زنده‌باد زندگی" و "در انتهای الوند" نیز با حضور مهمانان و کارشناسان مختلف و با تدارک میان‌برنامه‌های گوناگون به ابعاد حادثه جانگداز ترور سردار سلیمانی و حضور فداکارانه و مدبرانه این شهید والامقام در ثبات امنیت در منطقه خاورمیانه خواهند پرداخت.

شبکه سه سیما

شبکه سه سیما علاوه بر مراسم‌های فردا، مراسم وداع با پیکر پاک شهید سرافراز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش را امروز از ساعت ۱۹:۳۰ در مصلای تهران به صورت زنده پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما

شبکه چهار در ویژه برنامه صبحگاهی "طلوع" نیز مراسم تشییع را منعکس خواهد کرد.

شبکه پنج سیما

شبکه پنج سیما علاوه بر به تصویر کشیدن مراسم فردا به انعکاس مراسم وداع با پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در مصلی امام‌خمینی (ره) تهران را  از ساعت ۱۹:۴۵ تا ۲۱:۳۰ خواهد پرداخت.

شبکه آموزش

پخش شبکه آموزش سیما و برنامه زنده "صبحی دیگر" به پوشش بخش‌هایی از مراسم تشییع پیکر سردار رشید اسلام، سپهبد قاسم سلیمانی می‌پردازد.

بیشتر بخوانید

"حسام منظور" خطاب به ترامپ: بزدلانه به‌جای رودررویی در میدان‌ها، شخصیت‌ها را ترور می‌کنید

شبکه سلامت

شبکه سلامت در برنامه "همین امروز، همین امشب" وداع مردم شهید پرور ایران را با سردار رشید اسلام به نمایش می‌گذارد.

در کنار پخش تصاویر همدلی و وداع مردم با سردار رشید قاسم سلیمانی در دیگر برنامه‌های زنده شبکه همچون "حال خوب"، "ضربان"، "ایران فعال" و... یاد و خاطره رشادت‌های  این سرباز ولایت روایت می‌شود.

 شبکه افق

شبکه افق سیما در قالب ویژه‌برنامه "انتقام سخت" فردا مراسم بدرقه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به صورت زنده پخش می‌کند؛ شبکه افق مراسم تشییع در قم را نیز در دستور کار دارد.

در این بین برنامه‌های زنده دیگر همچون "عصرانه"، "جهان‌آرا" و "عصر" هم در کنداکتور پخش شبکه افق قرار دارند که هر یک متناسب با موضوع شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت‌وگوهایی را با کارشناسان داخلی و خارجی صورت دادند.

مستندهای تک قسمتی گوناگونی هم با موضوع محور مقاومت در عراق و سوریه و مبارزه ایران با گروه‌های تکفیری از  ساعت ۹ تا ۲۴ در نظر گرفته شده است.

بر این اساس مستندهای کابوس آمریکایی، بدون مرز عشق، منفی بیست‌وپنج، سلفی با ابومهدی، تصنیف‌های دمشق، پای پیاده روی آب، کسرالحدود و محمود روز گذشته پخش شدند.

از ساعت ۲۴ امشب یکشنبه ۱۵ دی‌ماه نیز مستندهای بدون مرز عشق (قسمت دوم)، هفت دقیقه تا تل آویو، محمود، محله اهل علی، درد مقدس، برای تاریخ و خلیل آفریقا (با موضوع مبارزات شیخ زکزاکی در نیجریه) روی آنتن شبکه افق می‌رود.

شبکه‌های سیما مراسم تشییع با پیکر سردار سرافراز قاسم سلیمانی را از ساعات اولیه صبح امروز در شهرهای اهواز و مشهد الرضا (ع) را به صورت زنده و مستقیم پوشش دادند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.