یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

برای گرامیداشت سردار شهید؛

«حاج قاسم» موضوع نمایش‌های رادیویی شد

قاسم سلیمانی

سینماپرس: در پی شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، رادیو نمایش با پخش ویژه‌برنامه‌های زنده و نمایش‌های جدید رادیویی، یاد و خاطره آن شهید بزرگوار را گرامی می‌دارد.

به گزارش سینماپرس، ضبط نمایش‌های «سردار دل‌ها»، «قهرمان البوکمال»، «مثل صاعقه» و «علمدار» به کارگردانی ایوب آقاخانی در رادیونمایش آغاز شده که در روزهای آینده به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

نمایش «سردار دل‌ها» که اکبر خردچشم آن را نوشته، داستان جوان مدافع حرمی است که در حال جنگ با داعش در سوریه است و آرزوی دیدار با سردار سلیمانی را دارد.

نمایش «قهرمان البوکمال» نوشته سهیلا خدادادی درباره نقش اثرگذار شهید سردار سلیمانی در آزادسازی البوکمال به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در سوریه است.

نمایش «مثل صاعقه» نیز درباره نقش شهید سردار سلیمانی در آزادسازی شهر حلب و آزادسازی شهر دیرالزور است که نویسندگی آن را سهیلا خدادادی بر عهده دارد.

همچنین نمایش «علمدار» به داستان نقش بر آب شدن ترور سردار سلیمانی در روز تاسوعا و عاشورای سال ۹۸ می‌پردازد و مجید حیدری نویسنده آن است.

این آثار با هنرمندی احمد گنجی، محمدرضا قلمبر، بهرام سروری‌نژاد، محمدرضا علی، مجتبی طباطبایی، محمد مجدزاده و به کارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف‌نژاد، صدابرداری حیدر صفدری و افکتوری محمدرضا قبادی‌فر در حال تولید در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو است که پس از ضبط به صورت همزمان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

بر اساس این خبر، برنامه‌های زنده رادیویی «به شرط زندگی»، «گیومه» و «استودیو هشت» نیز به ترتیب در ساعت‌های ۷ صبح، ۹ صبح و ۱۸ عصر به صورت ویژه به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی می‌پردازند.

همچنین نمایش‌های «بر بلندای جولان»، «طلوعی دیگر»، «متولد ماه آبان»، «راه بی‌پایان»، «جاده‌های خلوت جنگ»، «بر بلندای تپه حب»، «سرداران شهید»، «بال‌های خیس»، «محله ما»، «خاک‌ها سرباز هستند»، «یادت باشد»، «از پس ابری روشن»، «همخانه»، «مردان هور»، «سلام بر ابراهیم» و کتاب صوتی «دیدار پس از غروب» نیز به همین مناسبت از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش می‌شود.

کتاب صوتی «ذوالفقار» که بُرش‌هایی از خاطرات شفاهی شهید سردار حاج‌قاسم سلیمانی نوشته علی اکبر مزدآبادی است با گویندگی میرطاهر مظلومی، محمد رضاعلی، نگین خواجه‌نصیر، مجتبی طباطبایی و مهدی طهماسبی روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

*روزنامه جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.