شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

با ویژه برنامه های مناسبتی؛

برنامه های شبکه یک با رنگ و بویی از شهادت «حاج قاسم»

آرم شبکه یک سیما*

سینماپرس: جدول پخش برنامه‌های شبکه یک سیما در امروز و فردا با تغییراتی همراه شده است.

به گزارش سینماپرس، با توجه به اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، برنامه‌های شبکه یک با تغییراتی روبرو شده است.

بر این اساس مجموعه تلویزیونی «زیر همکف» امشب و فردا شب (۱۴ و ۱۵ دی) پخش نخواهد شد. همچنین ویژه برنامه‌هایی به جدول پخش شبکه یک اضافه شده است که بدین شرح است:

مستند"کسر الحدود"

مستند «کسر الحدود» روایتی از مقابله نیروهای مقاومت با تروریست‌ها و داعش در سوریه است. این مستند عملیات صحراهای شرق سوریه و بازپس‌گیری اراضی تحت تصرف داعش در انتقام خون شهید حججی و شهید قمی را به تصویر می‌کشد. این مستند با نمایش گوشه‌ای از حماسه تیپ‌های فاطمیون، حیدریون، رزمندگان ایرانی و ارتش سوریه، حماسه فتح صحراهای شرق سوریه و امن کردنشان به‌عنوان بزرگ‌ترین پیروزی مقاومت بعد از پیروزی در حلب را به تصویر کشیده است. مستند کسر الحدود به تهیه‌کنندگی بنیاد فرهنگی روایت فتح و کارگردانی وحید فراهانی در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است و امشب ۱۴ دی پس از اخبار ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود.

فیلم سینمایی "ابوزینب"

فیلم سینمایی ابوزینب به ماجرای مقاومت یک خانواده لبنانی در سال‌های اشغال این کشور به دست نیروهای رژیم صهیونیستی می‌پردازد. این فیلم روایتگر ایثار و فداکاری مادر خانواده‌ای است که با تحمل رنج‌های فراوان، رازی را در سینه نهفته دارد. ابوزینب را علی غفاری کارگردانی کرده است و امروز (۱۴ دی) بعد از بخش خبری ساعت ۱۴ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. در این فیلم کارمن لبس، باسم مغنیه، عمار شلق، یوسف حداد و اغوب دوجرجیان ایفای نقش کرده اند.

مستند "سلفی با ابومهدی"

این مستند به جریان حضور ابومهدی المهندس فرمانده حشدالشعبی در جبهه‌های مقاومت می‌پردازد. ابومهدی فرمانده عراقی که روز گذشته به همراه سردار حاج قاسم سلیمانی به فیض شهادت نائل شد، اصلی‌ترین نقش را در بسیج عمومی علیه داعش ایجاد کرده و سال‌ها در میان مردم بر ضد تهدیدهای مشترک عراق جنگیده است. سلفی با ابو مهدی روایت عملیات صلاح الدین و باز پس گیری جرف الصخر است. جنگی که آغاز دومینوی شکست‌های گروهک تکفیری و تروریستی داعش بود. مستند سلفی با ابو مهدی به تهیه کنندگی سید هاشم موسوی و کارگردانی وحید فراهانی، امروز ۱۴ دی ساعت ۱۶:۳۰ نمایش داده می‌شود.

ویژه برنامه "عصر"

ویژه برنامه عصر با موضوع بررسی شخصیت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و دوران زندگی مبارزاتی او و تحلیل چرایی به شهادت رساندن ایشان با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا پخش می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای نادر طالب زاده امروز ۱۴ دی ساعت ۱۹:۳۵ به طور زنده از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

مستند "شهید زنده"

مستند شهید زنده روایتی از دلاوری‌های شهید بزرگوار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با حضور در جبهه‌های عراق و سوریه به عنوان مستشار و مشاوری بی نظیر، باعث دستیابی به پیروزی‌هایی رویایی برای مردم این دو کشور شده است. حاج قاسم سلیمانی فرمانده‌ای که در نگاه اول بیشتر شبیه به یک بسیجی و یا سرباز ساده است تا یک ژنرال، در این مستند به روایت همرزمانش معرفی می‌شود. مستند شهید زنده به کارگردانی حسن حسینی امشب ساعت ۲۲:۴۵ و به مدت ۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.