جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷

پژمانفر تأکید کرد؛

۶ سال رویکرد ضد فرهنگی در دولت

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

سینماپرس: یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از نگرانی‌ها درباره کاهش چشمگیر سهم فرهنگ در بودجه سال 99 خبر دارد.

به گزارش سینماپرس، نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ضمن ابراز نگرانی از سهم فرهنگ در لایحه بودجه سال آینده، به کیهان گفت: با توجه به رویکردی که دولت در این سال‌ها داشته و همچنین با توجه به اعلام‌سیاست‌های دولت مبنی بر کاهش بودجه فرهنگی سال آینده، با نگرانی به استقبال لایحه بودجه خواهیم رفت. وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکردی که دولت در تخصیص بودجه به بخش‌های فرهنگی دارد، بیشترین آسیب به بخش‌های فرهنگی غیردولتی که اتفاقا بار بسیار بزرگ فرهنگی بر دوش آنها است، خواهد رسید.
نماینده مردم مشهد افزود: نهادهای فرهنگی غیردولتی ماموریت فرهنگی نظام را بر عهده‌دارند و بار عمده مسائل فرهنگی بر دوش آنها است، اما دولت هیچ مسئولیتی در قبال آنها نمی‌پذیرد و به‌خاطر سخت‌گیری‌های مالی دولت، بسیاری از حوزه‌های فعالیت این موسسات و نهادها بر زمین گذاشته شده است. پژمان‌فر تاکید کرد: لایحه بودجه سیاسی‌ترین سند هر دولت است که سالانه ارائه می‌شود. بر خلاف سخنرانی‌ها و ادعاهایی که دارند، لایحه بودجه عملا نشان می‌دهد اهداف اصلی و خواسته‌های مهم هر دولت چیست و بیشترین سرمایه‌گذاری را در چه بخشی انجام خواهد داد.
رئیس‌فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی گفت: در شش سال گذشته دولت رویکردی ضدقرآنی داشته و بسیاری از موسسات و نهادهای قرآنی بخاطر عدم تخصیص بودجه و ناتوانی در ادامه فعالیت تعطیل شده‌اند. البته این مسئله شامل حوزه‌های دیگر فرهنگی مانند بخش ادبیات، سینما و... نیز می‌شود که یا فعالیت آنها بسیار کم شده یا به تعطیلی کشیده شده‌اند.

*کیهان

نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۰:۵۶
    0 0
    واقعا جای تاسف است در فرهنگ کشور اسلامی علی رغم تاکیدات رهبر انقلاب نیروهای انقلابی دفع ونفی می شود وبدتر اینکه در کارهای فرهنگی وفعالیت های هنری وسینمایی افراد معلوم الحال در ارشاد و مجموعه ها ی وابسته بکارگیری می شود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.