چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷

افشین اسدزاده مطرح کرد:

سرنوشت دست‌نوشته‌های داریوش اسدزاده/ شاید هرگز چاپ نشود

داریوش اسدزاده در افتتاحیه چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس

سینماپرس: پسر زنده‌یاد داریوش اسدزاده درباره سرنوشت دست‌نوشته های به جامانده از پدرش خبر داد.

به گزارش سینماپرس، افشین اسدزاده فرزند زنده یاد داریوش اسدزاده درباره سرنوشت دست‌نوشته‌های به جا مانده از پدرش و اینکه امکان چاپ آنها فراهم است یا خیر، به صبا گفت: پدرم در تالیفاتش به دنبال ثبت و روایت تاریخی بود به همین دلیل آنچه از دست‌نوشته هایش به جا مانده متون تخصصی محسوب می شود که من نمی توانم آنها را تکمیل و یا ساماندهی کنم.

وی افزود: همچنین اگر قرار باشد کسی دیگر این نوشته ها را بررسی و کامل کند باید فردی باشد که به اندازه پدرم به تاریخ تسلط داشته باشد زیرا او فردی بود که اگر کسی سوال تاریخی داشت از وی می پرسید. همچنین باید فردی دنبال این کار را بگیرد که در کنار اطلاعات تاریخی اندازه زنده‌یاد اسدزاده صداقت داشته باشد زیرا پدرم به دقت به جزییات می پرداخت و قلم محتاطی داشت؛ محتاط بدین معنا که مراقب روایت درست، صادقانه و منصفانه تاریخ بود.

پسر زنده‌یاد داریوش اسدزاده با اشاره به اینکه شاید این دست نوشته‌ها برای همیشه منتشرنشده باقی بمانند، عنوان کرد: ممکن است قسمت این باشد که این دست نوشته ها ناتمام باقی بمانند و پدرم بخشی از خاطرات را با خودش به یادگار ببرد.

اسدزاده در پایان خبر داد: البته پس از درگذشت پدرم همه کتابخانه شخصی و بخشی از دست‌نوشته هایش را تقدیم موزه تئاتر کردیم.

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت که چندی پیش درگذشت در کنار کار هنری همواره به پژوهش های تاریخی در زمینه فرهنگ و تهران می پرداخت و بخشی از تلاش وی در قالب کتاب هایی چون «تماشاخانه تهران به روایت داریوش اسدزاده»، «خاطرات طهران»، «لاله‌زار و خاطرات» و… منتشر شده است.

وی هنگام فوت در حال پژوهش و نگارش بود که این بخش کار وی ناتمام ماند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.