یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

کارگردان فیلم نرگس مست مطرح کرد؛

دوستان سینمادار به دنبال فروش هستند و کسی به فکر کار فرهنگی نیست

سید جلال‌الدین دری

سینماپرس: سید جلال الدین دری درباره آخرین وضعیت اکران «نرگس مست» و وضعیت سینمای کنونی گفت.

به گزارش سینماپرس، سید جلال الدین دری کارگردان سینما، درباره آخرین وضعیت اکران «نرگس مست» به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دو سالی است به هر دری می‌زنیم که اکران کنیم، اما دوستان سینمادار دولتی، نیمه دولتی و خصوصی به دنبال فروش هستند و کسی به فکر کار فرهنگی نیست حتی اگر فرهنگی همراه با پارامترهای فروش باشد در اولویتشان قرار ندارد، اینجاست که می‌فهمیم هدفشان اکران فیلم‌های مبتذل و صرفا پول و درآمدزایی است.

او افزود: زمانی در حوزه سینما، تئاتر و حتی موسیقی کیفیت کارها مهم بود، اما الان هیچ چیز جز ژانگولربازی و ... اهمیت ندارد و این جای تاسف و تامل دارد.

دری ادامه داد: اگر قرار است این نمونه کارهای فرهنگی تولید و ارائه شود همان سیرک برگزار کنند بهتر خواهد بود، چون حداقل تکلیفش مشخص است و مخاطب می‌داند با چه چیزی طرف است البته سینمای کنونی هم به لحاظ جذب مخاطب به هر قیمتی و درآمدزایی، دست کمی از سیرک ندارد.

فیلم سینمایی «نرگس مست» اولین تجربه بلند سینمایی سید جلال‌الدین دری است که تهیه‌کنندگی آن را عبدالله اسفندیاری بر عهده دارد و در سال ۱۳۹۵ تولید شده است.

بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند، عبارتند از: سعید پورصمیمی، سیامک صفری، رضا فیاضی، هومن برق نورد، متین ستوده، بهنام قربانی، امیرحسین مدرس، مهدی پاکدل و میترا حجار.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: داستان راجع به یک سازنده قدیمی تار است که در خانه‌اش با گروه جوانی که تمرین موسیقی می‌کنند، مراوده دارد. او در فضای ذهنی خودش اساتید موسیقی ایران را گاه به جای آن‌ها تصور می‌کند و ما ترانه‌های ماندگار فارسی را از آن اساتید می‌شنویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.