چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰

دنیای بالیوود؛

مهمترین جایزه سینمای هند به آمیتا پاچان اهدا می شود

آمیتا باچان

سینماپرس: آمیتا پاچان افسانه سینمای بالیوود، مهمترین و با ارزش‌ترین جایزه سینمای هند را دریافت خواهد کرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، آمیتا پاچان مشهورترین چهره سینمای هند مهمترین جایزه سینمایی این کشور را دریافت می‌کند.

این خبر توسط پراکاش جوادکار، یکی از وزرای کشور هند اعلام شد و گفت: افسانه ما، آمیتا پاچان که برای دو نسل فعالیت‌های سرگرم کننده و الهام بخشی انجام داده است، به عنوان دریافت کننده جایزه داداصاحب پالکی انتخاب شد. از اعماق قلبمان به او تبریک می‌گوییم.

داداصاحب پالکی تهیه کننده و فیلمنامه نویس هندی بوده است که به او لقب «پدر سینمای هند» را داده اند. او نخستین فیلمش را به نام «پادشاه هاریشچاندرا» در سال ۱۹۱۳ ساخت که به نخستین فیلم بلند سینمای هند معروف است.

آمیتا پاچان در واکنش به این جایزه گفت: از پیدا کردن کلمات برای جواب دادن به این لطف ناتوانم، فقط می توانم بگویم که عمیقاً تشکر می‌کنم.

پاچان ۷۶ ساله امسال پنجاهمین سال فعالیت حرفه‌ای خود را جشن می‌گیرد. او در سال ۱۹۶۹ نخستین بار در فیلم سینمایی «هفت هندی» بازی کرد. او در طول فعالیت حرفه‌ای خود در بیش از ۲۰۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد که مهمترین دوران آن در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی با فیلم‌هایی مثل «زنجیر»، «شعله» و «دیوار» رقم خورده است.

او در سال ۲۰۰۰ نیز در تلویزیون حضور پیدا کرد و مجری برنامه «چه کسی می‌خواهد میلیونر شود» شد. او هنوز هم اجرای فصل یازدهم این برنامه را بر عهده دارد. پاچان نخستین حضور خود در سینمای هالیوود را با فیلم گتسبی بزرگ در سال ۲۰۱۳ رقم زد. آخرین فعالیت او نیز مربوط به فیلم سینمایی «انتقام» در سال ۲۰۱۹ می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.