یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

سرانجام اعتماد به دولت بنفش؛

وقتی کارگردان رستاخیز توبه‌نامه قرائت می‌کند

احمدرضا درویش در چهره هنر انقلاب اسلامی در سال ۹۵

سینماپرس: احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز در تلویزیون گفت: من به آقای جنتی گفتم به دست بریده حضرت عباس(ع) این کار را نکنید؛ یک نفر از دفترش به من زنگ نزد بگوید چه‌کار کنم.

به گزارش سینماپرس، احمدرضا درویش کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز در یکی از برنامه‌های تلویزیونی خطاب به حسن روحانی گفت: آقای رئیس جمهور! از چرخه قدرت جوری کنار نروید که مشکل رستاخیز حل‌نشده باقی بماند.
درویش درباره وضعیت اکران فیلم سینمایی رستاخیز گفت: من همین جا از شخص آقای رئیس جمهور به‌عنوان یک شهروند درخواست می‌کنم به‌برکت این ایام، نه به‌خاطر من، به‌خاطر دل سوخته مردم و عوامل از ایشان استدعا می‌کنم؛ می‌گویم که ما در شادی شما در پیروزی انتخابات شرکت کردیم اما شما مارا عزادار کردید؛ از چرخه قدرت جوری کنار نروید که مشکل رستاخیز حل‌نشده باقی بماند.
او همچنین اظهار داشت: از روز تصمیم به ساخت رستاخیز 7 وزیر ارشاد عوض شده و 10 سال ساخت آن طول کشید و 4 سال است که توقیف است، اما من هنوز هستم، این حتماً یک امتحان الهی است و به‌نظرم این سرنوشتی است که مقدر است. گفتند این فیلم‌ استاندارد باشد، گفتند پول نداریم، گفتم نگران نباشید خیمه امام حسین علیه السلام برپا می‌شود؛ فیلم‌ با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ساخته شد و در جشنواره فجر سی‌ودومین رونمایی شد و خیلی جایزه دریافت کرد. نمی‌خواستیم در بخش رقابتی شرکت کنیم اما اصرار دبیران جشنواره باعث حضور شد. تدارک بسیار وسیعی صورت گرفت که فیلم به دست مظلومین شیعه برسد. این فیلم زیرزمینی ساخته نشده است. من به‌عشق مردم ایران پدر معنوی این فیلم شدم. وقتی فیلم را از اکران پایین کشیدند من در جریان نبودم؛ به وزیر وقت گفتم اگر فیلم هر فیلمسازی بود به همین راحتی فیلم را پایین می‌کشیدند؟، به من اجازه صحبت نمی‌دادند؛ من فقط سؤال می‌کنم‌که "چه‌کسی باید از هویت ما صیانت کند!؟ "، مقام معظم رهبری در ملاقات خصوصی من را احضار کردند و گفتند "تو بر باور خود استوار باش". من به آقای جنتی گفتم "به دست بریده حضرت عباس(ع) این کار را نکنید؛ یک نفر از دفتر خود به من زنگ نزد بگوید چه‌کار کنم.

او ادامه داد: همیشه معتقد بودم فیلمساز حرفش را باید با اثر بازگو کند؛ نقد و بازشکافی یک اثر متعلق به منتقدها است و صاحب اثر نباید سال‌ها درمورد اثر خود صحبت کند؛ این فرصت از فضای فرهنگی کشور سلب می‌شود؛ من از آنها عذر می‌خواهم که در روزهای محرم با این شرایط روبه‌رو شدیم؛ این سرقت فرهنگی در شب شام غریبان صورت گرفت و من کاملاً احساس می‌کنم‌ انفعال وجود دارد و مسئولین پاسخی ندارند؛ من اول می‌خواهم داوطلب شوم که بگویم شرمنده‌ام که این رفتار با سینمای ایران شده است؛ من از طرف مدیریت فرهنگی کشور از تک تک اعضای سینمای ایران معذرت می‌خواهم؛ فرهاد قائمیان سر صحنه شهادت حرّ روزه بود.
طبق آخرین اخبار و شنیده‌ها گویا قرار است که فیلم سینمایی رستاخیز در شبکه نمایش خانگی وارد شود.

نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۸
    0 0
    ان زمان که فىلم اکران شد عده اى اتش به اختىار اىن فىلم را از پرده سىنما ها پاىىن کشىدند رئىس جمهور باىد شجاع باشد و جلوى اىن ادم ها به شدت مقاومت کند وگرنه وضعىت مى شود همىن

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.