شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶

معاون صدا تشریح کرد؛

هفته دفاع مقدس همراه با وصیت شهدا و پاسخ به تحریف‌ها روی موج رادیو

حمید شاه آبادی

در آستانه هفته دفاع مقدس، حمید شاه آبادی معاونت صدای رسانه ملی اعلام کرد شبکه‌های رادیویی ویژه برنامه‌های فاخری را برای هفته دفاع مقدس تدارک دیده‌اند.

به گزارش سینماپرس، در آستانه هفته دفاع مقدس، حمید شاه آبادی معاونت صدای رسانه ملی اعلام کرد که شبکه‌های رادیویی ویژه برنامه‌های فاخری را برای هفته دفاع مقدس تدارک دیده اند که به بیش از ۱۲۰۰ برنامه، تعداد ۱۴۰ عنوان و به مدت ۲۳۰ ساعت می‌رسد.

شاه آبادی خودباوری ملی و خودکفایی دفاعی، بازخوانی جنگ تحمیلی در دهه پنجم انقلاب، تحریف‌های مخالفان جمهوری اسلامی و پخش بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس را از مهمترین موضوعات برنامه‌های شبکه رادیویی ایران در این ایام دانست و افزود:  برنامه «پلاک ۸» عنوان اثری است که در آن به معرفی اقتدار دفاعی و فرهنگی ایران، حفظ و صیانت از کشور در شرایط جنگ‌های نوین مانند جنگ نرم و حتی جنگ‌های رسانه ای می‌پردازد. «پلاک ۸» در هفته دفاع مقدس از  شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن می‌رود.

معاون صدا با مهم دانستن توجه به مقوله فرهنگسازی در انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس گفت: شبکه رادیو فرهنگ در این ایام تلاش می‌کند برنامه‌های خود را با آگاهی بخشی درباره هشت سال دفاع مقدس در قالب مسابقه، معرفی سینما و انعکاس اخبار فرهنگی و هنری هفته دفاع مقدس، بررسی بهترین شیوه انتقال مفاهیم دفاع مقدس به فرزندان و موارد متعدد دیگر به تبیین فرهنگ ایثار و مقاومت بپردازد. در همین راستا برنامه «اعزامی از بهشت» روزهای سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۳:۱۵ روی آنتن می‌رود.

وی با اساسی دانستن تاثیر قرآن و معارف اسلامی در راستای اعتلای فرهنگ جهاد و مقاومت عنوان کرد: شبکه‌های رادیویی قرآن و معارف با در نظر گرفتن نمایش‌های قرآنی با موضوع پیروزی حق بر باطل، بررسی ابعادی از زندگی قرآنی و خانوادگی شهدا، اطلاع رسانی از رویدادهای قرآنی هفته دفاع مقدس  و همچنین نقش حماسه حسینی در ترویج روحیه ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام، بیان ارزش‌های معنوی دفاع مقدس و نقش آن در روحیه مقاومت مخاطبان را همراه می‌سازند.

معاون صدا درباره شبکه سلامت هم گفت: شبکه رادیو سلامت همگام با سایر شبکه‌های رادیویی برنامه‌های خود را با موضوعات مهمی مانند گفتگو با پزشکانی که در دفاع مقدس حضور داشتند پیش می‌برد. همچنین رادیو صبا با برنامه «لبخند خوبان» که در بخش‌های اذانگاهی پخش می‌شود، به بیان خاطرات طنز رزمندگان اسلام می‌پردازد.

شاه آبادی بررسی با اشاره به شبکه رادیویی تهران اعلام کرد: «از سر تا سرو» برنامه‌ای است که در هفته دفاع مقدس و از ساعت ۲۱ روی آنتن این شبکه می‌رود.

وی اضافه کرد: شبکه رادیویی اقتصاد در هفته دفاع مقدس برنامه‌های خود را با محورهایی از قبیل دفاع اقتصادی و لجستیک در دوران گذر از بحران‌های اقتصادی همانند سالهای دفاع مقدس و بررسی تولید صنایع دفاعی در دوران جنگ و امروز کشور برای مقابله با تهدیدهای نظامی در همین چارچوب پخش می‌کند. برنامه «رهیافت» در روز ۳۱ شهریور از ساعت ۲۰ از این شبکه روی آنتن می‌رود.

شاه آبادی در خصوص شبکه رادیویی پیام در ایام هفته دفاع مقدس عنوان کرد: این شبکه در طول هفته دفاع مقدس و در بخش‌های مختلف خود به موضوعاتی از قبیل  خوانش وصیتنامه شهدا و پیام شهدا، بررسی  عملیات‌های مهم دوران دفاع مقدس، اطلاع رسانی از همایش‌ها و گردهمایی‌های بزرگداشت این هفته اشاره می‌کند.

معاون صدای رسانه ملی افزود: شبکه رادیویی ورزش در طول هفته دفاع مقدس برنامه «به رنگ قهرمانی» را هر روز ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌کند.

شاه آبادی اظهار کرد: شبکه رادیویی جوان نیز با موضوعاتی مانند بیان رشادتها و دلیری جوانان این مرز و بوم در سالهای دفاع مقدس به استقبال این ایام می‌رود. برنامه «شکوه حماسه» هر روز ساعت ۱۴:۴۵ از این شبکه پخش می‌شود. رادیو گفتگو نیز «روایت نا تمام» را در هفته دفاع مقدس  پخش می‌کند. این برنامه در هشت محور مختلف هفت شهر، هفت خواننده، هفت فیلم، هفت فرمانده، هفت عملیات، هفت کتاب، هفت جانباز و هفت شاعر مربتط با دفاع مقدس را معرفی می‌کند.

وی ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به فضای مجازی گفت: مجموعه «ایرانصدا» با موضوعات مختلفی همچون سرودهای کودکانه با مضمون دفاع مقدس، مجموعه ای از داستانهای دفاع مقدس و شهدا، مخاطبان را در فضای مجازی همراه می‌کند. همچنین پایگاه کتاب گویای ایران صدا مجموعه ای از کتاب‌های صوتی با موضوع دفاع مقدس را با عناوین گوناگون منتشر می‌کند.

شاه آبادی با اشاره به جایگاه نمایش‌های رادیویی در راستای معرفی مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس بیان کرد: اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش برای این ایام نمایش‌های فاخری را تدارک دیده است. به نحوی که داستان زندگی نامه شهید حسن باقری، خاطرات شهید گمنام ابراهیم هادی، ایثار و فداکاری در دفاع مقدس و  بیان خاطرات دفاع مقدس در این آثار به چشم می‌خورد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.