شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

در عراق؛

«دایان» در بخش رقابتی جشنواره «دهوک» روی پرده می رود

پوستر جهانی فیلم سینمایی «دایان»

سینماپرس: فیلم سینمایی «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور در بخش رقابتی هفتمین جشنواره بین‌المللی «دهوک» عراق به نمایش در می‌آید.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور محصول سازمان سینمایی حوزه هنری که به موضوع ترس و وحشت اقدامات گروه تروریستی داعش در کردستان می‌پردازد، در بخش رقابتی هفتمین جشنواره بین‌المللی «دهوک» اقلیم کردستان کشور عراق به نمایش در می‌آید.

فیلم سینمایی «دایان» پیش از این در بیست‌ و هفتمین دوره جشنواره «لاو ایز فولی» بلغارستان، جشنواره بین‌المللی فیلم «ترتیو میلنیوم»، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «چنای»، بیست‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سنگاپور» و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به نمایش در آمده بود که ناصر بابائیان برای بازی در این فیلم توانست تندیس بهترین بازیگر جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» را از آن خود کند.

«دایان» روایتی از اسارت قریب به چهار هزار پناهجوی زنی است که در جریان جنگ هرگز نتوانستند دیگر به خانواده‌هایشان در آن سوی مرزها ملحق شوند و در این راه بسیاری از این خانواده‌ها در دل بحران مجبور به انتخاب و تصمیم شدند … .

هفتمین جشنواره بین‌المللی «دهوک» از ۱۸ الی ۲۵ شهریورماه در شهر دهوک اقلیم کردستان کشور عراق در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.