یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶

علی عسکری اعلام کرد؛

از ظرفیت هنرمندان استانی در پروژه «سلمان» استفاده شود

علی عسکری

سینماپرس: رییس رسانه ملی با اشاره به استفاده از ظرفیت هنرمندان استانی در طرح ملی سلمان فارسی اعلام کرد که حدود ۲۰ هزار بازیگر برای ایفای ۱۵۰۰ نقش در ۲۹ استان کشور شناسایی شده اند.

به گزارش سینماپرس، علی عسکری رییس رسانه ملی، امروز یکشنبه ۲۷ مردادماه در نشست هم اندیشی با هنرمندان در سالن اجتماعات شبکه استانی اترک با اشاره به شکل گیری جریان سریال سازی در مراکز استانی صداوسیما، بر افزایش کیفیت تولیدات تاکید کرد.

عسگری با بیان این که از آثار فاخر، عالی و ماندگار هنرمندان حمایت می‌کنیم، گفت: در طرح ملی سلمان فارسی به خوبی از ظرفیت استان‌ها استفاده شده و کار شناسایی حدود ۲۰ هزار بازیگر برای ایفای ۱۵۰۰ نقش در ۲۹ استان کشور، پیش رفته است.

وی که در حاشیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما در بجنورد سخن می‌گفت، در ادامه افزود: از هنرمندان و افراد با استعدادی که به دلایلی مهجور مانده اند، حمایت می‌کنیم.

در این نشست، هنرمندان و برنامه سازان رادیو و تلویزیون به بیان دغدغه‌ها و مشکلات و پیشنهادهای خود، از جمله حمایت و توجه بیشتر به مستندها و آثار نمایشی، تقویت طنز فاخر، استفاده از پژوهش در آثار تولیدی، حفظ استعدادها و لهجه‌های محلی در شعر فارسی برای گسترش زبان فارسی و کمک به زایایی آن و ضرورت برنامه ریزی برای توزیع مطلوب آثار تهیه و تصویب شده در شورای عالی شعر و موسیقی پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.