یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

مهوش صبرکن خبر داد:

مشغول بازی در «دخترم نرگس» هستم/ به آثار مستند علاقه‌ دارم

 مهوش صبرکن / مجموعه تلویزیونی «آچمز»

سینماپرس: مهوش صبر کن بازیگر پیشکسوت و پرکار تلویزیون خود را یکی از علاقمندان پروپاقرص ژانر مستند معرفی کرد که حتما پس از اتمام کار در سریال جدیدش، به تماشای آثار جشنواره مستند خواهد نشست.

به گزارشش سینماپرس، «مهوش صبرکن» بازیگر پیشکسوت که این شب‌ها سریال «بوی باران» را در شبکه یک و سریال «آچمز» در شبکه سه با نقش آفرینی او در حال پخش است، به فارس گفت: من بسیار به دیدن و دنبال کردن فیلم‌های مستند علاقمندم و این فیلم‌ها را چه ایرانی باشند یا در کشورهای دیگر ساخته شده باشند بسیار دوست دارم و از دیدن آن ها لذت می‌برم.

وی در ادامه به مستند «روستای لیقوان» اشاره کرد و افزود: اتفاقا به تازگی مستندی از روستای لیقوان را دیدم که بسیار خوش ساخت بود و تصاویر زیبای طبیعت بکر آن حس خوبی را به من القا می کرد به گونه ای که تشویق شدم این منطقه از کشورم را از نزدیک ببینم.

این بانوی بازیگر درباره تاثیرگذاری فیلم مستند تاکید کرد: یک مستند خوب و خوش ساخت قطعا می تواند تاثیر به سزایی بر روی افراد جامعه داشته باشد مثلا با تماشای یک فیلم مستند از یک منطقه خاص می توان اطلاعات مفیدی از آداب و رسوم، معماری، نوع زندگی و بناهای تاریخی آن منطقه به دست آورد که این نیاز افراد جامعه است و باید بیشتر به آن پرداخته شود.

مستند سازان باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند

وی خاطر نشان کرد: مستندسازان در کشور ما می بایست بیشتر حمایت شوند. علاوه بر سختی‌هایی که حین ساخت بر آن‌ها تحمیل می‌شود مسائل مادی کار معمولا بردوش خودشان است و هر مستندسازی خودش تهیه کننده یا سرمایه‌گذار کارش است که البته سختی زیادی بر یک مستند ساز تحمیل می‌شود.

مهوش صبرکن که اکنون در ارومیه و درگیر ضبط سریال «دخترم نرگس» برای شبکه سه سیما است، ادامه داد: متاسفانه به دلیل درگیری کاری فرصت دنبال کردن فیلم های جشنواره مستند را حین اکران ندارم ولی این اتفاق را مثبت ارزیابی می کنم و امیدوارم به فیلم های مستند بهای بیشتری داده شود.

بازیگری و ساخت مستند را دوست دارم

وی با ارجح دانستن مستندهای وطنی، گفت: بعد از فراغ از ضبط سریال حتما از دیدن مستندهای جشنواره غافل نخواهم شد و آنها را پیگیری می‌کنم ضمن اینکه مستندهای مملکت خودم را بیشتر دوست دارم.

این هنرمند توانمند در خصوص بازیگری در مستند، توضیح داد: بازیگری در مستند را دوست دارم و البته پیشنهادهایی هم داشته‌ام ولی فعلا فرصت این تجربه برایم پیش نیامده است. به هر حال بازیگری شغل من است ولی چون مستندها معمولا با حداقل بودجه ساخته می‌شوند در نتیجه نمی‌توانند به بازیگرانشان دستمزد قابل قبولی پرداخت کنند.

صبرکن در پایان گفت: البته خود من هم به ساخت مستند علاقه دارم و این مستلزم صرف وقت و انرژی فراوانی است که هرکسی از عهده اش بر نمی‌آید.

جشنواره مستند سیما از ۱۵ تیر با پخش مستندهای پذیرفته شده در بخش مسابقه کار خود را در شبکه مستند آغاز کرده و پخش این آثار تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت. مراسم اختتامیه جشنواره مستند در مهر ماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.