چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

تهیه کننده فیلم مطرح کرد؛

اکران «سیمین» در پاییز ۹۸

فیلم سینمایی سیمین

سینماپرس: داریوش باباییان تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما از تلاش برای اکران پاییزی فیلم «سیمین» خبر داد.

به گزارش سینماپرس، داریوش باباییان تهیه‌کننده، کارگردان و پخش کننده سینما درباره آخرین وضعیت اکران فیلم «سیمین» به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: این فیلم آماده نمایش شده و در تدارک اکران آن هستیم. برنامه ریزی ما برای اکران احتمالی آن در اوایل مهر ۹۸ است.

«سیمین» فیلمی‌ درباره علت خشک شدن زاینده رود و تأثیرات آن بر زندگی مردم بویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می‌شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. سازندگان امیدوار هستند با این فیلم توجه مسئولان و مردم را به این فاجعه بزرگ جلب کنند که حاصل بی تدبیری و عدم مدیریت صحیح است.

بازیگران فیلم عبارتند از:

محمدرضا هدایتی، لاله اسکندری، محمد فیلی، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب الذاکرین و بازیگران کودک و نوجوان: امیرعباس رضایی و مریم عرب جعفری.

آتش‌زمزم تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می‌پردازد و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.