شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

کارگردان گاندو مطرح کرد؛

مستندسازی خاکریز اول تولیدات بزرگ تلویزیونی است

جواد افشار در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

سینماپرس: جواد افشار با اشاره به اهمیت ساخت آثار مستند در تلویزیون تأکید کرد مستندسازی خاکریز اول تولیدات سینمایی و تلویزیونی است.

به گزارش سینماپرس، جواد افشار کارگردان که اخیراً سریال «گاندو» را روی آنتن شبکه سوم سیما داشت، درباره اهمیت مستندهای تلویزیونی به مهر گفت: تأثیرگذاری مستندهای تلویزیونی بر ساخت آثار بلند سینمایی و تلویزیونی غیرقابل‌انکار است. در نگارش یک فیلمنامه و تولید یک سریال تلویزیونی، مستندهایی که در آن موضوع ساخته شده‌اند، می‌توانند راهگشا بوده و به تخیل نویسنده و کارگردان کمک کنند.

وی تاکید کرد: مستندسازان جوان ما بدانند که کار بزرگی انجام می‌دهند. آن‌ها با ساخت مستندهای جذاب و پرمحتوا، خودشان جریان ساز می‌شوند علاوه بر این، به‌نوعی خاکریز اول تولیدات بزرگ تلویزیونی نیز محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: مستندسازان می‌توانند با تولید مستندهای ماندگار و تأثیرگذار، سوژه‌های مهمی را به نویسندگان و فیلمسازان ارائه دهند تا با تولید فیلم‌های بلند داستانی و سریال‌های تلویزیونی، دغدغه‌های آنان در ابعاد نمایشی و فراگیر و در گستره ملی پیگیری شود.

افشار با اشاره به برگزاری جشنواره مستند سیما گفت: من از زاویه کار حرفه‌ای خودم یعنی سریال‌سازی، باید بگویم که هم نویسندگان و هم اتاق‌های فکری که برای تهیه سریال ایجاد می‌شوند می‌توانند از تولیداتی که در قالب این جشنواره در حال پخش است بهره ببرند. مطمئن هستم که همکاران من نیز این موضوع را مدنظر قرار خواهند داد.

وی تأکید کرد: جشنواره مستند می‌تواند فرایند انتقال سوژه از سینمای مستند به سینمای داستانی را تقویت کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.