یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

وقتی نگارخانه برج آزادی به رستوران تبدیل شد

بنگاه اقتصادی به جای مجموعه‌ی فرهنگی و هنری

برج آزادی

سینماپرس: مدیر مجموعه‌ی فرهنگی و هنری برج آزادی در اقدامی عجیب نگارخانه و گالری این برج را به رستوران تبدیل کرده است.

به گزارش سینماپرس، نعمت اله پایان چند سالی مدیر مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی بود. یکی از ابتکارات او تبدیل نگارخانه‌ها و گالری‌های این مجموعه‌ی فرهنگی و هنری به رستوران است. یعنی درست همان جایی که باید محلی برای نمایش آثار هنری و فرهنگی باشد، با تدبیر و تفکرِ نعمت‌اله پایان و با حمایت‌های مدیرعامل بنیاد رودکی به جایی برای برپایی یک رستوران تبدیل شده است.

مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی از زیرمجموعه‌های بنیاد رودکی به شمار می‌آید. همان طور که از عنوان این مجموعه برمی‌آید، مهمترین وظیفه و رسالت این مجموعه کارهای فرهنگی و هنری است. اما متاسفانه دیدگاه‌های سودای داشتنِ درآمدهای مالیِ زیاد، مدیران مجموعه برج آزادی و بنیاد رودکی را بر آن داشته تا تیشه بر ریشه‌ی فرهنگ بزنند و کابری گالری‌ها و نگارخانه‌های این برج را به رستوران تغییر دهند.

این تغییر کاربری مغایرتِ بسیاری با فعالیت‌ها و وظایف مجموعه‌ی برج آزادی دارد. متاسفانه مسئولان وزارت ارشاد چشم‌شان را بر اتفاق‌های این روزهای برج آزادی و تالار وحدت بسته‌اند. همین هفته‌ی گذشته بود که صحنه‌ی گَردان تالار وحدت پس از نیم قرن فعالیت مستمر، از کار افتاد و خراب شد.

اکنون هم شاهد هستیم که نگارخانه‌ی برج آزادی به رستوران تبدیل شده است.

نعمت‌اله پایان ماموریت داشت تا در برج آزادی رستورانی شیک برپا کند. اکنون که این ماموریت را انجام داده، هفته‌ی پیش خبر آمد که به خواست علی‌اکبر صفی‌پور، نعمت‌اله پایان به سِمت معاون برنامه‌ریزی و توسعه فعالیت‌های هنری بنیاد رودکی منصوب شده است. باید دید ماموریت جدید نعمت‌اله پایان در بنیاد رودکی و در سِمت جدیدش چیست.

جامعه‌ی هنری کشور از یک سو نگران اوضاع تالار وحدت هستند و از سوی دیگر انگشت حیرت به دهان مانده‌اند که چرا باید مجموعه‌ای فرهنگی و هنری، نگارخانه‌هایش را به رستوران تبدیل کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.