شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

با قدردانی از یک هنرمند پیشکسوت؛

معرفی داوران «هزارصدا» در گرگان

مسابقه هزار صدا

سینماپرس: تعدادی از هنرمندان صاحب‌نام موسیقی و ادبیات کشورمان با حضور در ترکیب هیات داوران مسابقه موسیقایی «هزار صدا» آثار اجرایی خوانندگان گرگانی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

به گزارش سینماپرس، آرش نصیری مدیر برگزاری مسابقه «هزار صدا» توضیح داد: تازه ترین مسابقه هزار صدا ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه برای اولین بار در شهرستان گرگان برگزار می شود. در این برنامه محمدعلی بهمنی به عنوان کارشناس ترانه و شعر، در کنار سه موزیسین مطرح خشایار اعتمادی، بهروز صفاریان و فرشاد حسامی آثار و اجراهای خوانندگان جوان استان گلستان را نقد و بررسی کرده و نفرات برگزیده را معرفی خواهند کرد.

وی ادامه داد: در طی شش سال برگزاری برنامه «هزارصدا» در تهران، استاد محمدعلی بهمنی چهار مرتبه، بهروز صفاریان سه برنامه و خشایار اعتمادی و فرشاد حسامی هر کدام یک بار داور برنامه هزارصدا بوده‌اند و با روال برگزاری آن آشنا بوده و ما را مفتخر کردند تا در اولین برنامه ما در شهرستان ها همراهمان باشند. این برنامه برای انتخاب بهترین‌های موسیقی در استان گلستان است و بنابر آنچه پیش از این اعلام شد، خوانندگان در آن آثاری را که مالکیت آن با خودشان است، به صورت زنده و یا روی آهنگ‌های تنطیم شده استودیویی اجرا خواهد کرد. همچنین هر خواننده می‌تواند در کنار اجرای یک اثر از خودش، اثری از خوانندگان مطرح را هم به عنوان نمونه و برای مردم و کارشناسان اجرا کند. این در حالی است که خواننده شناخته شده موسیقی پاپ، رضا شیری، به عنوان خواننده مهمان در ابتدا و انتهای برنامه قطعاتی را برای علاقمندانش اجرا خواهد کرد.

نصیری افزود: یکی دیگر از بخش‌های مهم این برنامه تجلیل از بزرگان موسیقی است که در این بخش یاد زنده‌یاد بابک بیات گرامی داشته خواهد شد. همچنین از یک عمر فعالیت هنری و آموزشی پیشکسوت موسیقی پاپ استان گلستان، نوازنده و مدرس نام آشنا، عطا یعقوبیان تقدیر خواهد شد. برنامه‌های هزارصدا در شهرستان‌ها در دو بخش موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی پاپ برگزار شده و در آنها محدودیت زبانی وجود نخواهد داشت. خوانندگان هم می‌توانند آثار خود را به زبان فارسی یا هر زبان و گویش رایج در منطقه خودشان اجرا کنند. همچنین موسیقی اصیل محلی هر منطقه هم در بخش موسیقی اصیل ایرانی قرار خواهد داشت.

مدیر مسابقه «هزار صدا» توضیح داد: تازه ترین ویژه برنامه «هزار صدا» با حمایت معنوی اداره کل ارشاداسلامی استان گلستان، موسسه فرهنگی هنری هنرخانه با مدیریت ملاحت میروکیلی و مدیریت اجرایی حسین رجاء برگزار می شود. البته بنابراعلام برگزارکنندگان، این برنامه مهمانان ویژه‌ای هم دارد که از آن جمله هنرمندان مطرح استان گلستان و تهیه‌کنندگان مطرح موسیقی خواهند بود و در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

هزارصدا اولین برنامه استعدادیابی موسیقی در کشور است که با هدف کشف و معرفی استعدادها و چهره‌های تازه موسیقی از سال ۱۳۹۲ توسط آرش نصیری راه‌اندازی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.