شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷

جایگزین فیلم های رمضانی؛

سریال‌هایی که بعدِ رمضان روی آنتن سیما می‌روند

تلویزیون-برنامه های صدا و سیما

سینماپرس: سریال‌های ماه مبارک رمضان چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه، پانزدهم، شانزدهم و هفدهم خردادماه به ایستگاه پایانی می‌رسند و از شنبه هجدهم خرداد سریال‌های جدید رنگِ آنتن را می‌بینند.

به گزارش سینماپرس، رمضان امسال سه مجموعه نمایشی برای اولین‌بار روی آنتن شبکه‌های یک، دو و سه رفتند. در این بین «برادرجان» و «دلدار» برای رمضان تولید شدند؛ اگرچه سنخیت آنچنانی با این ایام نداشتند. «از یادها رفته» بهرام بهرامیان هم به طورکل رمضانی نبود ولی به علت آماده نبودن کار دیگری ویژه رمضان، در کنداکتور رمضانی شبکه یک قرار گرفت.

این سریال‌های تلویزیونی از همان روز اول ماه مبارک رمضان روی آنتن رفتند و تا آخر هفته به پایان راه می‌رسند. اما چه سریال‌هایی بعدِ رمضان رنگِ آنتن را می‌بینند؟

در شبکه یک «از یادها رفته» بهرام بهرامیان روز پنج‌شنبه شانزدهم خردادماه در قسمت بیست و پنجم به پایان راه می‌رسد. پشت صحنه این سریال قرار است روز جمعه هفدهم خردادماه از این شبکه پخش شود. سریال‌های «۸۷ متر» کیانوش عیاری و «بوی باران» با نام قبلی «عروس تاریکی» به کارگردانی محمود معظمی در صف پخش قرار دارند. ولی طی پیگیری‌هایی که انجام شد گزینه اصلی پخش سریال بعد «از یادها رفته»، «بوی باران» خواهد بود. البته سری دوم «محکومین» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی جزو پروژه‌های دیگر سریالی شبکه یک به شمار می‌رود که در دست تولید است.

سریال «دلدار» به کارگردانی برادران محمودی روی آنتن رمضانی شبکه دو سیما قرار گرفت. سریال ۳۲ قسمتی که روز جمعه هفدهم خردادماه به ایستگاه پایانی می‌رسد. طی پیگیری‌هایی که انجام شد سریال «خانواده دکتر ماهان» علی محمد قاسمی بالاخره رنگِ آنتن شبکه دو را می‌بیند. . «خانواده دکتر ماهان» داستانی در ستایش زندگی و خوشبختی خانوادگی است و مخاطبش را به ساده زیستی داوطلبانه دعوت می‌کند. این مجموعه روایتگر نگاهی تازه در جهت تشویق جسارت تغییر و شکستن عادت‌هایی است که انسان امروز را تنهاتر از همیشه، خسته و ملول کرده است.

امین زندگانی، لاله اسکندری، شیوا ابراهیمی، ارسطو خوش‌رزم، بهرام شاه‌محمدلو، سعید امیرسلیمانی، رویا افشار، شهروز ابراهیمی و فریده دریامج به همراه کیمیا حسینی، عرفان برزین و ژیار محمدزاده (بازیگران خردسال) از جمله بازیگرانی هستند که در بخش تهران این سریال ایفای نقش کرده‌اند. شنبه تا چهارشنبه «خانواده دکتر ماهان» پخش می‌شود و روز پنج‌شنبه خلاصه قسمت‌ها و روز جمعه نیز برنامه یا جُنگی احتمالاً تدارک دیده می‌شود.

آخرین قسمت سریال «برادرجان» ساخته محمدرضا آهنج روز چهارشنبه پانزدهم خردادماه روی آنتن می‌رود. این سریال در ۲۸ قسمت تولید شده و همان‌طور که امروز اعلام شد «گیله‌وا» روز شنبه هجدهم خردادماه جایگزین «برادر جان» می‌شود. البته رایزنی‌هایی انجام شده بود که سریال امنیتی تلویزیون- گاندو- جواد افشار بعد از رمضان به آنتن می‌رسد که احتمالاً باید منتظر پایان این مینی سریال هفت قسمتی باشد.

اما در شبکه پنج سیما مجموعه تلویزیونی «جیونگ میونگ» روز پنج‌شنبه شانزدهم خردادماه به قسمت بیست و هشتم می‌رسد. البته این محصول کره‌جنوبی از ابتدا هم هیچ ربطی به ایام ماه مبارک رمضان نداشت ولی به هر صورت در کنداکتور سریالی رمضان این شبکه تلویزیونی قرار گرفت. با پایان دیگر سریال‌های رمضانی تلویزیون در روزهای پانزدهم، شانزدهم و هفدهم خردادماه، ‌ این سریال پنجاه قسمتی همچنان روی آنتن خواهد بود. "جونگ میونگ"دختری شش هفت ساله فرزند ملکه و امپراطور بزرگ در کشور کوچک جوسان زندگی می کند. او طی چند دهه شاهد تغییرات سیاسی و نظامی کشور خود است و در تمام این سال‌ها با وجود خطرات بسیار، تلاش می‌کند تا کشورش را در شرایط دشوار جنگ با کشورهای دیگر و از اختلافات داخلی نجات دهد.

او در این راه برادر کوچک و پدر خود را از دست می دهد و خودش نیز به سرزمین دیگری فرار می‌کند و مجبور می شود به عنوان کارگر معدن به سختی کار کند. اما بعد از سال ها به کشورش بازمی گردد. او همواره با برادرهای ناتنی خود که یکی بعد از دیگری بر تخت امپراطوری تکیه می‌زنند، همکاری و گاهی اوقات مخالفت می‌کند تا بتواند وطن کوچک خود را به کشوری قدرتمند تبدیل کند. "جونگ میونگ" به مسئول اداره اسلحه‌سازی به نام هونگ جو وون علاقمند شده اما ... سریال " جونگ میونگ" از شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۲۳ پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵ خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.