سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

پروژه ای به نام نفوذ فرهنگی؛

وقتی هنر و تئاتر بستری برای نفوذ و شبیخون فرهنگی می شود

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه

سینماپرس: غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، در رابطه با صحت و سقم گمانه‌زنی‌هایی که نسبت به هویت عنصر نفوذی سرویس امنیتی انگلیس صورت گرفته است، گفت: تا زمانی که محکومیت قطعی صادر نشده است، اسم و مشخصات را اعلام نمی‌کنیم.

به گزارش سینماپرس، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ظهر امروز در حاشیه جلسه مسئولان عالی قضائی از محکومیت یکی از عناصر مهم نفوذ فرهنگی به دلیل همکاری با سرویس امنیتی انگلیس به ۱۰ سال حبس خبر داد و گفت: این فرد با گروه‌های مختلف به ویژه در زمینه هنر و تئاتر ارتباط‌گیری کرد تا در این راستا بتواند پروژه‌های نفوذ و شبیخون فرهنگی را عملیاتی کند.

اسماعیلی اظهار داشت: این فرد تحت رصد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران قرار گرفت و دستگیر شد و فرآیند رسیدگی به پرونده او در دادسرا و دادگاه انجام شد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در فرآیند رسیدگی به پرونده قضائی، این فرد اعترافات صریحی را در زمینه موضوعاتی از قبیل: نحوه جذب، همکاری با این شورای به اصطلاح فرهنگی، تعالیمِ داده شده توسط سرویس امنیتی انگلیس به وی و همچنین مأموریت‌های ویژه فرهنگی‌اش انجام داد و اطلاعات خوبی را در زمینه سایر افراد جذب شده به این مجموعه در فرآیند دادرسی و تحقیقات ارائه و اقرار کرد و نهایتاً به موجب حکم دادگاه، به تحمل ده سال حبس محکوم شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.