جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

بار دیگر ورود پول‌های مشکوک به سینما؛

پازل‌های مالی و پول‌های نامعلوم در پشت پرده سریال «قورباغه»

سریال شبکه خانگی «قورباغه»

سینماپرس: نبود نظارت‌های دقیق سازمان سینمایی در بخش‌های مختلف از جمله شبکه نمایش خانگی منجر شده است تا این عرصه یک فضای دلچسب برای صاحبان پول های بادآورده باشد و با کارهای به ظاهر اقتصادی و فرهنگی به دنبال پول شویی‌های کلان بانکی بروند.

به گزارش سینماپرس، سیل هجوم فیلم سازان و سینماگران به شبکه نمایش خانگی تا حدودی رشد چندین برابری پیدا کرده که همین مسئله شرایطی را برای ورود پول های ناپاک و نامشروع فراهم آورده است. ماجرای سریال «شهرزاد» و پرونده باز تهیه کننده این مجموعه شبکه نمایش خانگی که از متهمین بانکی کشور به حساب می آید همچنان در اذهان عمومی باقی است. به نظر می رسد یک بار دیگر سر و کله پازل سریال سازی میلیاردی و پول های پشت پرده، این بار در یک سریال دیگر در شبکه نمایش خانگی پیدا شده و این بار نجومی‌تر از همیشه دست به خرید بازیگر و انحصاری کردن چهره او در پروژه خود کرده است.

نوید محمدزاده داور جشنواره جهانی فیلم فجر سال گذشته در یک اظهار نظر عجیب در نشست خبری فیلم «سرخ پوست»  اعلام کرد که برای مدتی در عرصه بازیگری حضور نخواهد داشت تا بازی او دیده شود! در آن دوران این موضوع اینگونه تعبیر شد که احتمالا این صحبت‌ها برای تاثیرگذاری در نتیجه داوری‌ها و دریافت سیمرغ انجام شده است. اما طبق خبرهای منتشر شده در چند روز اخیر مفهوم حرف‌های مبهم محمدزاده بیشتر قابل تشخیص شده است.

در روزهای اخیر خبری در رسانه‌ها منتشر شده است که نوید محمدزاده قراردادی ۱۲ ماهه را با شرکت تصویرگستر پاسارگاد که سرمایه‌گذار سریال شبکه خانگی «قورباغه» است به امضا رسانده که طی آن حتی در ماه‌هایی که مشغول بازی در سریال نیست حق بازی در هیچ فیلم، تئاتر و کار دیگری را ندارد، تا پس از یکسال غیبت او توزیع این سریال با استقبال بالاتری از سوی مخاطبان مواجه شود. آنطورکه در خبرها آمده است بر اساس این قرارداد، محمدزاده برای هر ماه ۶۰۰ میلیون تومان، یعنی برای یکسال ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دریافت خواهد کرد. این دستمزد محمدزاده ظاهرا برای بازی او در سریال «قورباغه» در نظر گرفته شده است اما در عمل پول خانه نشینی او برای دیده شدن سریال پس از یک سال دور بودن وی از مخاطبانش است.

 چینش پازل‌های مالی و پول‌های نامعلوم در پشت پرده سریال «قورباغه» نشان می‌دهد که گویی سازمان سینمایی و وزارت ارشاد قصد کرده اند تا دوباره یک پرونده فساد مالی دیگر را در شبکه نمایش خانگی به راه اندازند. نبود نظارت‌های دقیق سازمان سینمایی در بخش‌های مختلف از جمله شبکه نمایش خانگی منجر شده است تا این عرصه یک فضای دلچسب برای صاحبان پول های بادآورده باشد و با کارهای به ظاهر اقتصادی و فرهنگی به دنبال پول شویی‌های کلان بانکی بروند.

سریال «قورباغه» که چند وقتی می شود خبر ساخت آن در شبکه نمایش خانگی منتشر شده قرار است به کارگردانی هومن سیدی و بازی نوید محمدزاده مقابل دوربین برود.

با ادامه پیش تولید این سریال، صابر ابر، سحر دولتشاهی، فرشته حسینی، نوید پورفرج و هومن سیدی به عنوان بازیگران این سریال معرفی شدند.

در خلاصه داستان «قورباغه» آمده: دنیا برای من جای کوچیکیِ. بعضی اوقات فکر می‌کنم دارم خفه می‌شم. احساس می‌کنم همه جا بسته است و من نمی‌تونم نفس بکشم

*باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.