شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

جشنواره‌ها

«دلبند» به بخش «ویترین جهان» جشنواره «هات‌داکس» راه یافت

مستند دلبند

سینماپرس: فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی به بخش رقابتی «ویترین جهان» جشنواره «هات‌داکس» کانادا راه یافت.

به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت در نهمین حضور بین‌المللی خود به بخش رقابتی «ویترین جهان» جشنواره «هات‌داکس» کانادا راه یافت.

بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» از ۵ تا ۱۵ اردیبهشت۱۳۹۸ در شهر تورنتو کانادا برگزار می‌شود و مستند بلند «دلبند» ساخته یاسر طالبی در بخش مسابقه «ویترین جهان» این جشنواره روی پرده می‌رود.

جشنواره «هات‌داکس» برای ترویج و تولید فیلم مستند در جهان پایه‌گذاری شده است و هر سال بیش از ۲۰۰ فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شود و حدود ۲۰۰۰ مستندساز، تهیه‌کننده، خریدار و توزیع‌کننده فیلم مستند از سراسر جهان در جشنواره حضور پیدا می‌کنند.

این فیلم هم‌اینک در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی استانبول ترکیه هم حضور دارد که از دیروز شانزدهم فروردین ماه در کشور ترکیه افتتاح شد و تا بیست و ششم فروردین‌ ماه ادامه دارد.

در این جشنواره، مستند «دلبند» با آثار سینمایی که برگزیده جشنواره‌های کن، برلین، تورنتو، کارلووی واری و از کشورهای فرانسه، بلژیک، سوئد، آرژانتین، برزیل، ایتالیا، آمریکا، روسیه، لیتوانی هستند به رقابت می‌پردازد. در بخش اصلی جشنواره استانبول ۲ مستند بلند و ۱۰ فیلم سینمایی حضور دارند.

«دلبند» قصه دلدادگی و ارتباط یک زن کهنسال مازنی است که به تنهایی با گله گاوهایش در ارتفاعات جنوب شرقی البرز روزگار می‌گذراند.

این مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌المللی این فیلم را نیز برعهده دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.